Zablokowanie pobierania plikow

w jaki sposob mozna zablokowac uzytkownikom mozliwosc pobierania plikow na dysk?? chce by mieli mozliwosc ko0rzystania z internetu, ale nie mieli mozliwosci pobierania z niego jakichkolwiek plikow.

Jest program Opiekun, ale kosztuje 45 zł

Opcje internetowe>>> Zabezpieczenia >>> Poziom niestandartowy .Zaznacz Pobieranie pliku>>>Wyłączony.

Teraz: to dotyczy XP Pro.

W uruchom wpisz >>> gpedit.msc Nacisnij enter. Dalej znadż >>> Konfiguracja komputera>>>Szablony adninistracyjne >>>Składniki systemu windows>>>Internet Explorer>>>Interetowy Panel sterowania.

Poprawej kliknij dwa razy w Wyłącz stronę zabezpieczenia i zaznacz kropkę przy Włączona

Daje to :

“Jeśli ta zasada zostanie włączona, uniemożliwi ona użytkownikom wyświetlanie i zmienianie ustawień stref zabezpieczeń, takich jak obsługa skryptów, pobieranie czy uwierzytelnianie użytkowników.”

Możesz jeszcz

Znajdz>>> Instalator Windows.Po prawej kliknij dwa razy na Zabroń instalacji przez użytkownika i zaznacz włączone i daj na opcję „Zabroń instalacji użytkowników”

Możesz też wejść w “Wyłącz instalator windows” i zabroń instalowanie.

A wszytko po to żeby ci nie znieniali ustawień, instalowali innej przeglądarki niż IE i innych programów do ścigadania.

A co powiesz o dystrybucjach Linuksa typu live, które można uruchomić z płyty nie posiadając dysku twardego. Z www, IM itp. można korzystać bez problemu.

Ale wtedy nie takłatwo zapisać coś na dysku jak sie go ma . No chyba że mam starą dystrybucję . Moja nie widzi dysków twardych.

Ale autorowi wątku chodziło o to, żeby nie było możliwości zapisywania na dysk.

Ja do tej pory nie spotkałem się z live’em, który nie widziłby dysku. Czasami nie montował któryś przy starcie, ale przecież można to zrobić ręcznie.

ludzie o czym wy mowicie??

u mnie na uczelni jest to zrobione w ten sposob ze mozna wchodzic na stronki i przegladac, ale sciaganie plikow jest wylaczone i tylko o to mi tu chodzilo, nic poza tym :slight_smile:

Pokazujemy Ci, że jest kilka sposobów na osiągnięcie tego co chciałeś osiągnąć, bo w pierwszym poście nie sprecyzowałeś w jaki sposób chcesz to zrobić.

Na innych kątach niz jego i administratora. Albo na wszystkich. Tego nie opisał dokładnie . Być może chodziło mu o kompy w jakiejś szkole.

Jakaś wersja Auroxa zdaje sie , ręcznie kąbinowałem i nic . Może zle coś robiłem .