Zablokowanie przycisku myszy dla stron internetowych

Witam

 

W prawie każdej myszce są dwa przyciski, po lewej stronie do przechodzenia do poprzedniej  i następnej strony w przeglądarce internetowej.  Jak ustawić, łatwo i prosto aby po kliknieciu na myszce przycisku odpowiadającego za cofanie strony w przeglądarce ten przycisk był zablokowany, czyli zeby po klinięciu strona internetowa nie reagowała i nie cofała do poprzedniej strony internetowej ?

 

Przycisk ten do cafania stron internetowych chce przypisać do czego innego , wiec chce aby był aktywny  ten przycisk w myszce , ale żeby ten przycisk nie miał mozliwosci cofania stron internetowych . 

Tak na marginesie - może to pytanie powinno trafić do działu “Webmastering”?

 

 

Nie wiem czy da się to zrobić żeby działało we wszystkich przeglądarkach, a już na pewno nie łatwo i prosto.

 

Może zanim zaczniemy kombinować z zapobieganiem cofania, sprawdź czy w ogóle da się przechwycić w przeglądarce te boczne przyciski, bo ja mam co do tego wątpliwości. Zrób sobie stronkę i wsadź w head ten kod:

<script>
document.onclick = function(e) {
	alert('button: ' + e.button + ' which: ' + e.which);
}
</script>

Poklikaj różnymi klawiszami myszy i powiedz czy wyskakuje okienko po wciśnięciu tego bocznego przycisku. Jeśli nie, to nie ma co się zastanawiać nad zapobieganiem cofania, bo i tak nie podepniesz po ten przycisk żadnego zdarzenia.

 

“W prawie każdej myszce są dwa przyciski, po lewej stronie do przechodzenia do poprzedniej  i następnej strony w przeglądarce internetowej”

 

Wcale nie w prawie każdej, bardzo wiele mysz ich nie ma. A już na pewno w laptopach nie ma tych przycisków. Ponadto ich funkcje można różnie konfigurować w systemie operacyjnym.

jaką stroą jaki head. Ten przycisk o ktorym mowie da się przypisac do tak zwanego team speak 3 ( komunikatora do gadania) , a dokładniej do trzymania tego przycisku podczas mówienia .  Najlepiej jakby myszki miały po prawej stronie przyciski takze  to by było lepiej .

Ale dzieki za staranie się w pomocy.

W pierwszym poście nie mówiłeś nic o żadnym komunikatorze. Ponieważ wspominałeś o przeglądarce, założyłem, że chodzi o stronkę html z javascript. Jeśli źle zrozumiałem, to może opisz bardziej precyzyjnie co i jak próbujesz osiągnąć, w szczególności co to za aplikacja i w jakim języku ją piszesz.

Masz soft do swojej myszy, tam ustawiasz opcje klawiszy, i ts ma się do tego nijak. Dlatego właśnie cofasz podczas gadania.

Btw twój pierwszy post rzeczywiście nijak ma się do twojego problemu :stuck_out_tongue: No i dział programowanie tak samo. (nie, z webmasteringiem też nie :P)

toteż właśnie pytam jak ustawić przeglądarkę internetową aby ten przycisk w myszce  nie cofał na poprzednie strony internetowe . I wiem, dlaczego się cofa, ale jak zrobić żeby się nie cofało ???

 

 " i ts ma się do tego nijak " - nie wiem czy wiesz o co pytam . Chce poprostu odłączyć ten przycisk od przeglądarki internetowej .

 

Wiem , ze to troche zawiłe i skomplikowane bo to prawie chyba tak samo jakbym pytał co zrobić aby naciskając literke “g” napisały mi się trzy literki “kot”

Powinieneś skorzystać z greasemonkey i wykorzystać poradę z pierwszego postu.

IMO szybciej jednak będzie zmienić funkcję przycisku w całym systemie.