Zablokowanie pulpitu, czy jak to nazwać

Nie wiedziałem za bardzo jak to nazwać. Chodzi mi o to, aby programy przeniesione na pulpit umieszczane były tylko w wyznaczonym fragmencie, np. żeby nie dochodziły do samego dołu, ale gromadziły się na górze. Obrazowo:

beztytu322usb4.jpg

Te czarne kwadraty to ikony. Normalnie gromadzą mi sie w dół, a ja chcę, żeby tak nie było. Te przekreślone to te ikony w nieporządanym miejscu. Jest jakiś na to program, czy będę musiał w przyszłości napisać? 8)

A bez programu też się da,tylko musisz je poprzenosić :stuck_out_tongue: najpierw PPM>>rozmieść ikony według>>odznacz autorozmieszczanie oraz zaznacz wyrówanaj do siatki,to wszystko,no prawie-poustawiaj tylko jeszcze ikony tak jak chcesz. 8)

Primo: Nie jestem debilem.

Secundo: Nie zrozumiałes mnie. Chodzi mi nie o ikony, które aktualnie są na pulpicie, ale o te, które do niego dodaję. Ustawiają się wtedy one w kolejności w dół, a ja chciałbym, aby ustawiały się w określonym miejscu. Jak na obrazku.

a te ikony też da się przestawić gdzie będziesz chciał!!to po co od razu program?przestawianie ikonek chyba nie jest aż takie ciężkie i pracochłonne!!??

Zwłaszcza jak wypakowujesz program, który składa się z 20 ikonek. Mam konkretną prośbę i oczekuję jej spełnienia, więc jeśli nie masz mi nic do przekazania to nie pisz.