Zablokowanie strony przez Yandex

Witam serdecznie.
Posiadam stronę internetową a na niej dosyć stara Joomla 2,5. Dziś przy wejściu na stronę w celu zmieszczenia nowych informacji, Opera zablokowała do niej dostęp z komunikatem

Złośliwa witryna
Ta witryna mogła zostać przejęta lub może zawierać złośliwe oprogramowanie. Otwarcie tej strony może być szkodliwe.
Opera Software stanowczo odradza odwiedzanie tej strony.

i dalej

Zgłoszone przez Yandex
Nasz system ostrzeżeń przed oszustwami jest utrzymywany przez innych dostawców.

Wchodząc na FTP nie wykryłem żadnych modyfikacji plików - patrząc po datach ostatniej modyfikacji.
Co należy zrobić, aby odblokować stronę, tak aby przeglądarka jej nie blokowała, ewentualnie jak osoba nie mająca wiedzy o tworzeniu stron może sprawdzić czy aby faktycznie na stronie nie ma przypadkiem złośliwego kodu?

Zaktualizować Joomlę?

Jasne, tylko czy stara Joomla może powodować blokowanie strony, tymbardzien ze tydzień temu działała normalnie.

A nie aktualizuje jej tylko i wyłącznie dlatego, że posiadam “darmową skórkę” właśnie pod wersję 2.5 i boje się ze po aktualizacji wszystko się rozjedzie. A tak jak napisałem nie znam się na tym na tyle, żeby wszystko od nowa układać.

Strona to nie tylko kwestia plików, jakiś syf może być ładowany z bazy danych. O ile jeszcze u siebie zapewne dasz radę stronę uruchomić to nie sprawisz by u każdego działała. Przeglądarka albo wykryła jakieś zagrożenie i blokuje stronę ze względów bezpieczeństwa, na pewno istnieje jakaś opcja by to zignorować i dostać się na stronę, ale raczej nie możesz prosić każdego klienta o takie działanie.

Reasumując jeśli nie chcesz zaktualizować strony to równie dobrze możesz ją zamknąć bo nikt i tak się na nią nie dostanie ze względów bezpieczeństwa. Po co ktoś ma ryzykować infekcją komputera skoro Tobie nie chciało się zaktualizować strony bo masz darmową skórkę.
Zawsze możesz komuś zlecić stworzenie nowej strony, bo raczej w aktualizacje to bym się nie bawił jeśli nie ma dużej ilości treści na stronie. Jeśli byłbyś czymś takim zainteresowany to możesz odezwać się do mnie w prywatnej wiadomości.

1 polubienie