Zablokowanie USB w XP i 2000


(Grzywaczewski) #1

Witam. Czy może ktoś wie jak najsprawniej zablokować USB aby nie można było zgrać danych z dysku za pomocą fleszki lub jakiegoś aparatu? - nie chodzi o całkowitą blokadę USB - ma chodzić np drukarka podpięta pod USB.


(Gugu007) #2

W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control należy utworzyć podklucz StorageDevicePolicies a w nim wartość WriteProtect typu DWORD i wpisać do niej 1. Restart komputera nie jest wymagany. Ustawienia są odczytywane podczas podłączania urządzenia USB.

:mrgreen:


(Grzywaczewski) #3

czy po dokonaniu tych zmian będą blokowane tylko fleszki, mp3, aparaty i tym podobne? a inne urządzenia: drukarka, czytnik kart, klawiatura, myszka będą działały prawidłowo? A czy można jakoś zrobić, że np tylko użytkownik logujący się na administatora może "zainstalować" sterowniki potrzebne do fleszki i może zgrać dane a inni użytkownicy nie?


(Gugu007) #4

Ja mam wp0.reg i wp1.reg do blokowania/odblokowania USB.

Klawiatura i myszka działa, a resztę sobie sam sprawdź.

Użytkownikom możesz zablokować zmiany rejestru.:mrgreen:


(Grzywaczewski) #5

ok wielkie dzięki :wink:

Złączono Posta : 16.10.2007 (Wto) 9:19

witam ponownie. niestety W kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control pod XP nie mam StorageDevicePolicies ;( - jakieś pomysły?

Złączono Posta : 17.10.2007 (Sro) 8:14

witam - ponawiam swoje pytanie ;(


(De Niro) #6

dodaj dany klucz


(Grzywaczewski) #7

OK. Znalazłem jeszcze na stronie http://support.microsoft.com/default.as ... l%3B823732 informację, że można przed pierwszym zainstalowaniem Pena zrobić tak aby odmówić instalacji użytkownikom - ale niestety nie mam lub nie widzę zakładki zabezpieczenia?