Zablokowanie użycia CPU

(Daniel249) #1

Witam, poszukuję programu który zablokuje mi użycie CPU. Szukam takiego programu ponieważ próbuję sobie nagrać film przez Nero Vision 4 i mam duże zużycie CPU ponad 90%, lecz mój procesor jest uszkodzony i się nagrzewa do maksymalnych temperatur i komputer się wyłącza (komputer jest w plombach i nie mogę go rozebrać i naprawić a oddanie do serwisu to tylko zbędne i długie czekanie na naprawienie, wiem bo już kiedyś mój brat oddawał kompa to mu ciągle psuli inne części i czasami nie naprawiali usterki, a komputer mi jest teraz niezbędny dlatego jak na razie chcę uniknąć długiego jeżdżenia po serwisach) , jeżeli miałbym zużycie procesora 50% - 60% to mój komputer by się nie wyłączał. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

(Cedar) #2

Twoja postawa jest bardzo dziwna i nierozsądna. Jest usterka to naprawiaj na gwarancji - jeśli dojdzie do większego uszkodzenia to możliwe, że nie będą chcieli Ci naprawić na gwarancji bo zlekceważyłeś pierwsze problemy.

Prawdopodobnie to nie procesor nie jest uszkodzony tylko niedomaga jego chłodzenie- zanieczyszczony wentylator/radiator lub radiator źle zamontowany.

Co do użycia procesora - w menadżerze zadań - PPM na procesie, który w w czasie nagrywania zajmuje max procesora - ustaw mniejszy priorytet - możliwe, że pomoże.

PS. Dlaczego kupujesz sprzęt w firmie, która ma “kulawą” obsługę serwisową?

(Daniel249) #3

Muszę się zgodzić z tobą o oddaniu komputera do serwisu, lecz jak wcześniej mówiłem jest mi teraz bardzo potrzebny więc jak na razie nie mogę go oddać. Co do kupienia sprzętu w firmie z “kulawą” obsługą serwisową to kupiłem iż w moim małym miasteczku jest to jedyny sklep komputerowy więc nie miałem wyboru. A jeszcze co do problemu to kliknięcie w menadżerze zadań i zmniejszenie priorytetu zmniejszyło mi tylko zużycie pamięci ram a zużycie procesora tylko o 2% - 4% i chciałbym się zapytać czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie tego problemu?

(Cedar) #4

Może sprawdź czy masz prawidłowy obieg chłodnego powietrza - nie zasłonięte otwory wentylacyjne i wylot powietrza z zasilacza czy nie jest zapchany kurzem - jeśli tak to odkurzacz i do dzieła - zawsze kilka stopni może być mniej

(kilijanek) #5

Jesli masz VIste to otworz opcje ustawien zasilania i tam ustaw limity zuzycia procesora na zadana wartosc (najlepiej ustawic 10% mniej). Jesli to XP, no to masz problem, bo chyba nie mozna ustawic procentowo zuzycia CPU.

(Daniel249) #6

Wstałem rano przeczyściłem odkurzaczem kilka stopni ubyło lecz to wciąż było za mało, spróbowałem jednak sposobu kilijanka sposób okazał się trafny i pomógł w rozwiązaniu problemu. Dziękuję za odpowiedź problem rozwiązany.

P.S: Nie używam ani Xp ani Visty mam na kompie Windows 7 :wink:

(Cedar) #7

Od tego powinieneś zacząć :wink:

Jednak to nie zmienia faktu, że musisz udać się z komputerem do serwisu jak najszybciej - zanim wystąpią dalsze usterki.

Ewentualne poprawienie chłodzenia serwisantowi może zając kilkanaście minut.

Spróbuj umówić się z nimi na jakąś konkretną godzinę - zaniesiesz kompa i wyjdziesz z nim po kilkunastu minutach.