Zablokowanie użycia CPU

Witam, poszukuję programu który zablokuje mi użycie CPU. Szukam takiego programu ponieważ próbuję sobie nagrać film przez Nero Vision 4 i mam duże zużycie CPU ponad 90%, lecz mój procesor jest uszkodzony i się nagrzewa do maksymalnych temperatur i komputer się wyłącza (komputer jest w plombach i nie mogę go rozebrać i naprawić a oddanie do serwisu to tylko zbędne i długie czekanie na naprawienie, wiem bo już kiedyś mój brat oddawał kompa to mu ciągle psuli inne części i czasami nie naprawiali usterki, a komputer mi jest teraz niezbędny dlatego jak na razie chcę uniknąć długiego jeżdżenia po serwisach) , jeżeli miałbym zużycie procesora 50% - 60% to mój komputer by się nie wyłączał. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję

Twoja postawa jest bardzo dziwna i nierozsądna. Jest usterka to naprawiaj na gwarancji - jeśli dojdzie do większego uszkodzenia to możliwe, że nie będą chcieli Ci naprawić na gwarancji bo zlekceważyłeś pierwsze problemy.

Prawdopodobnie to nie procesor nie jest uszkodzony tylko niedomaga jego chłodzenie- zanieczyszczony wentylator/radiator lub radiator źle zamontowany.

Co do użycia procesora - w menadżerze zadań - PPM na procesie, który w w czasie nagrywania zajmuje max procesora - ustaw mniejszy priorytet - możliwe, że pomoże.

PS. Dlaczego kupujesz sprzęt w firmie, która ma “kulawą” obsługę serwisową?

Muszę się zgodzić z tobą o oddaniu komputera do serwisu, lecz jak wcześniej mówiłem jest mi teraz bardzo potrzebny więc jak na razie nie mogę go oddać. Co do kupienia sprzętu w firmie z “kulawą” obsługą serwisową to kupiłem iż w moim małym miasteczku jest to jedyny sklep komputerowy więc nie miałem wyboru. A jeszcze co do problemu to kliknięcie w menadżerze zadań i zmniejszenie priorytetu zmniejszyło mi tylko zużycie pamięci ram a zużycie procesora tylko o 2% - 4% i chciałbym się zapytać czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie tego problemu?

Może sprawdź czy masz prawidłowy obieg chłodnego powietrza - nie zasłonięte otwory wentylacyjne i wylot powietrza z zasilacza czy nie jest zapchany kurzem - jeśli tak to odkurzacz i do dzieła - zawsze kilka stopni może być mniej

Jesli masz VIste to otworz opcje ustawien zasilania i tam ustaw limity zuzycia procesora na zadana wartosc (najlepiej ustawic 10% mniej). Jesli to XP, no to masz problem, bo chyba nie mozna ustawic procentowo zuzycia CPU.

Wstałem rano przeczyściłem odkurzaczem kilka stopni ubyło lecz to wciąż było za mało, spróbowałem jednak sposobu kilijanka sposób okazał się trafny i pomógł w rozwiązaniu problemu. Dziękuję za odpowiedź problem rozwiązany.

P.S: Nie używam ani Xp ani Visty mam na kompie Windows 7 :wink:

Od tego powinieneś zacząć :wink:

Jednak to nie zmienia faktu, że musisz udać się z komputerem do serwisu jak najszybciej - zanim wystąpią dalsze usterki.

Ewentualne poprawienie chłodzenia serwisantowi może zając kilkanaście minut.

Spróbuj umówić się z nimi na jakąś konkretną godzinę - zaniesiesz kompa i wyjdziesz z nim po kilkunastu minutach.