Zablokowanie użytkownika poprzez LAN

Witam… mam prośbę …

Mógłby mi ktos powiedziec jak zrobic żeby zablokowac jednego użytkownika z którym jestem połączony LANEM… Chodzi o to żeby nie miał np dostępu do internetu(chodzi o młodsze rodzeństwo)… Tylko nie z komputera brata zablokowac lecz z mojego…

mało danych podałęś, jak masz możliwość zablokj go na routerze

Właśnie tylko jak to zrobic? Wiem że kiedys kumpel tak robił, że siedział u siebie na kompie grzebał we właściwościach i zablokował dostęp do sieci swojej siostrze…

otwórz instrukcję obsługi do routera, poszukaj rozdziału o kontroli dostępu lub po angielsku access control lists (ACL) i postępuj zgodnie z instrukcją.

zazwyczaj do blokady potrzebna jest znajomość adresu fizycznego karty sieciowej komputera, którego chcesz zablokować. najprościej jest go ustalić uruchamiając na nim wiersz poleceń (menu start->uruchom…->cmd) i wpisując w nim komendę

ipconfig /all

Innym slowy na routerze ustaw adresy MAC kart sieciowych mogących korzystać z internetu i tyle i siostra może się pocałować :stuck_out_tongue:

itq5 Gdzie znajdę adres MAC karty sieciowej?

jeśli masz windsowsa to w cmd wpisz

Wchodzisz we właściwości karty sieciowej i najedz wskaźnikiem myszki na nazwe karty sieciowej :lol:

macxp0.th.jpg