Zablokowany BIOS!


(Mrylec) #1

Jak już może co niektórzy zauważyli, niedawno założyłem post o starej płycie głównej 6BX/VIA/ZX86.

Teraz mam z nią duży problem, a mianowicie chyba zgubiłem jakąś zworkę, i nie mogę nic zrobić z BIOS'em. A chce ustawić booty żeby zainstalować system na dysku twardym :frowning: Z tego co myślę wyciągnięcie baterii nic nie da, ale sprawdzę. A teraz czy jest taka możliwość że jakaś zworka mi wyleciała i jest on teraz zablokowany??


(Depedro70) #2

Bios nie był zabezpieczony hasłem.


(Mrylec) #3

Nie, nigdy nie był zabezpieczany, chodzi o to że w nim nie da się nic zrobić prócz wczytać ustawień standardowych i go wyłączyć. Mogę wejść w poszczególne elementy BIOS'u ale kiedy naciskam enter, nic się nie dzieje.


(Lukaszk 89) #4

Spróbuj go zresetować.


(Mrylec) #5

Resetowałem go baterią, ale nie wiem jak się resetuje zworką. Obok baterii są 4 piny w poziomym rzędzie. Zworka jest ciągle założona na 2 i 3 pinie. Czyli jak mam zworkę założyć a potem co zrobić? Dodam że resetowanie baterią nic nie dało. Znaczy BIOS się zresetował bo jak włączyłem komputer to wyskoczyło mi coś i mogłem wejść tylko do BIOS'u i wczytać standardowe ustawienia, ale jak to zrobiłem to i tak nic nie dało. Dalej BIOS był zablokowany...Czyżby uległ uszkodzeniu....? Ja wcześniej całą płytę główną przekładałem do innej obudowy, wraz z procesorem dyskiem twardym, kartą graficzna i dźwiękową. Także RAM'y przekładałem :wink: No i po przełożeniu już BIOS był zablokowany... A wcześniej chodził elegancko...Zasilacz nie był przekładany, ale moc zasilacza się nie zmieniła...


(Seba86mu) #6

Jeżeli zresetowałeś BIOS poprzez wyciągnięcie baterii, to zworką nie musisz już resetować.


(Mrylec) #7

Domyślałem się ,ale myślałem że to jednak robi jakąś różnice, i chciałem go jeszcze zresetować zworką...:smiley: