Zablokowany BIOS!

Jak już może co niektórzy zauważyli, niedawno założyłem post o starej płycie głównej 6BX/VIA/ZX86.

Teraz mam z nią duży problem, a mianowicie chyba zgubiłem jakąś zworkę, i nie mogę nic zrobić z BIOS’em. A chce ustawić booty żeby zainstalować system na dysku twardym :frowning: Z tego co myślę wyciągnięcie baterii nic nie da, ale sprawdzę. A teraz czy jest taka możliwość że jakaś zworka mi wyleciała i jest on teraz zablokowany??

Bios nie był zabezpieczony hasłem.

Nie, nigdy nie był zabezpieczany, chodzi o to że w nim nie da się nic zrobić prócz wczytać ustawień standardowych i go wyłączyć. Mogę wejść w poszczególne elementy BIOS’u ale kiedy naciskam enter, nic się nie dzieje.

Spróbuj go zresetować.

Resetowałem go baterią, ale nie wiem jak się resetuje zworką. Obok baterii są 4 piny w poziomym rzędzie. Zworka jest ciągle założona na 2 i 3 pinie. Czyli jak mam zworkę założyć a potem co zrobić? Dodam że resetowanie baterią nic nie dało. Znaczy BIOS się zresetował bo jak włączyłem komputer to wyskoczyło mi coś i mogłem wejść tylko do BIOS’u i wczytać standardowe ustawienia, ale jak to zrobiłem to i tak nic nie dało. Dalej BIOS był zablokowany…Czyżby uległ uszkodzeniu…? Ja wcześniej całą płytę główną przekładałem do innej obudowy, wraz z procesorem dyskiem twardym, kartą graficzna i dźwiękową. Także RAM’y przekładałem :wink: No i po przełożeniu już BIOS był zablokowany… A wcześniej chodził elegancko…Zasilacz nie był przekładany, ale moc zasilacza się nie zmieniła…

Jeżeli zresetowałeś BIOS poprzez wyciągnięcie baterii, to zworką nie musisz już resetować.

Domyślałem się ,ale myślałem że to jednak robi jakąś różnice, i chciałem go jeszcze zresetować zworką…:smiley: