Zablokowany dostęp do regedit i taskmgr

WItam.

Czytałem o tym problemie i zapewne to jest wirus ale nadal nie wiem jak go usunąć.

C:\DOCUME~1\MICHA~1\USTAWI~1\Temp\winhisuj.exe

C:\DOCUME~1\MICHA~1\USTAWI~1\Temp\winyojs.exe

O7 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System, DisableRegedit=1

Hijackthis wskazuje te linijki. Nie da sie usunąc tych plików ponieważ są uruchomione a nie da sie ich zakończyć ponieważ menedżer jest zablokowany. Nie wiem jak to usunąć :smiley:

ComboFix usuął 1 plik …/system32/autorun.inf.

Ten syf nadal tkwi w procesach i za każdym razem po naprawie w Hijacku uruchamia się od nowa.

Pokaż logi z OTL:

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Dysk przeskanuj Dr.WEB CureIt

Jeżeli coś wykryje to zapisz raport: Plik -> Zapisz listę raportu

Niestety nie zdarzyłem zapisać loga z DR.WEB ale usunął te 2 wczesniejsze zainfekowane pliki.

O7 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System, DisableRegedit=1

Jednak nadal pozostaje ta linijka naprawa w Hijacku nic nie daje ponieważ uruchamia się od nowa. @Edit Wrócił plik…

C:\DOCUME~1\MICHA~1\USTAWI~1\Temp\winnglus.exe

Czy masz jakiś problem z czytaniem?

Pokaż logi z OTL lub przestań zaśmiecać forum.

http://wklej.to/tWbi7 Extras

http://wklej.to/WxQID OTL

To jest wirus Sality który infekuje wszystkie pliki wykonywalne.

Dziwne jest to, że Dr.WEB CureIt wykrył tylko dwa zainfekowane pliki, bo akurat ten skaner dobrze wykrywa tego wirusa.

Skanuj wszystkie partycje i lecz zainfekowane pliki.

SalityKiller

Kaspersky Virus Removal Tool 2011

usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html

Podłączyłeś zainfekowany pendrive H

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\kqornr.sys -- (amsint32)

O32 - AutoRun File - [2004-08-04 00:44:26 | 000,000,306 | RHS- | M] () - H:\autorun.inf -- [FAT32]

O7 - HKU\S-1-5-21-789336058-1993962763-1801674531-1003\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: DisableTaskMgr = 1

O7 - HKU\S-1-5-21-789336058-1993962763-1801674531-1003\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: DisableRegistryTools = 1


:Files

autorun.inf /alldrives


:Commands

[emptytemp]

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Pendrive zabezpiecz Panda USB Vaccine

Pokaż nowy log gdy skanery nie będą wykrywały żadnych zainfekowanych plików.