Zablokowany dostęp do sieci przez administratora

Cześć, mam problem taki jak w temacie, wczoraj administrator sieci zablokował mi dostęp do internetu na jednym komputerze, objawia się to w taki sposób, że jeśli wchodzę na jakąkolwiek stronę pojawia się blokada, o konstrukcji linku:

https://neostrada.network-auth.com/splash/?mac=9434K21[FR2GDRB%2B54&real_ip=142.22.01.434&client_ip=01.302.42.441&client_mac=00OW2%5G4G%3G72GD%4G3J&vap=0&vlan=1&auth_version=9&acl_ver=P72548V6&blocked_server=48.902.7.82:12&continue_url=http%6G%4Hwww.testconnect.comredirect

Co ciekawe, mam router podpięty do swojej wewnętrznej sieci, do odbiornika, który pobiera sygnał z nadajnika oddalonego jakieś 300m, podłączonego łączem szerokopasmowym do właściwej sieci, a zablokowane zostało tylko to jedno urządzenie.

Co ciekawe, jeśli zmienię kartę sieciową na komputerze to wszystko działa bez blokady, problem jest tylko w tym że internet czasami potrafi wtedy zerwać, ciężko ogląda się filmy na youtubie i nie da się grać w gry online. Pewnie przez odległość między komputerem a routerem, wcześniej miałem mocniejszą kartę sieciową usb, ale to właśnie ją zablokowano.

Rozmawiałem z właścicielem, a on z administracją, ale jak dowiedzieli się, że to prywatny komputer, nie zgodzili się go odblokować.

Czy byłaby możliwość, żebym zmienił w jakiś sposób np. mac albo ip tej karty sieciowej (bo z linku wynika, że to one są zablokowane), albo ścieżkę do niej z głównego serwera, aby odblokować dostęp do internetu?

Trzeba by zobaczyć co zaoferuje sterownik. Ale zmieniasz na swoją odpowiedzialność jak zamiast bana pójdzie Orange na wojenkę sądową.

Powodem bana może było zakłócanie tą silną kartą okolicy…

Może wasabi doradzi ci jakąś kartę o podobnej wydajności i by zakłócała w okolicy słabiej.


Jak komunikat o mulingu jest prawdziwy to mogą obserwać czy słaba konfiguracja równie mocno wysyca łącze to pewnie i kolejne urządzenie odetną.

Okejka, wszystko działa z powrotem, wystarczyło zmienić adres mac karty, co prawda w sterowniku karty sieciowej usb nie ma takiej możliwości, ale pomógł pierwszy lepszy program do tego przeznaczony :smile:

Więc czego w tym zdaniu nie rozumiesz?