Zablokowany film na Youtube z powodu piosenki!

Witam.

Jeśli stawiłem temat do złego działu to prosze o przeniesienie.

 

Tak jak w temacie. Na Youtube zablokowali mi film.

W menadżerze filmów pokazuje, że mój film został zablokowany w, nie których krajach przez piosenkę: Taio Cruz - Dynamite.

Jest jakaś opcja, żeby odblokowali mi film oprócz wstawienia innej piosenki i filmu od nowa ?? ?? ??

A najciekawsze jest w tym, że jak wpisze moją nazwę na YT(mam na myśli wyszukiwarkę na górze) i kliknę zakładkę Filmy(Pod nickiem) to tego filmu nie ma w liście filmów  !!

Jeśli chce obejrzeć ten film albo skomentować to muszę wchodzić przez menadżer filmów bo inaczej nie da rady  :-((oczywiście inni też nie mogą obejżeć tego filmu, no chyba, że ma link). 

Proszę o szybką pomoc, bo zwariuje z tym Youtube :frowning: !!

Prawa autorskie nieodpowiednie wykorzystanie :slight_smile:

Jeśli nic się nie zmieniło, to warto zuploadować ten sam filmik, lecz tym razem z pokładem muzycznym o odpowiednich prawach autorskich (stary skasować, jeśli Google nie zrobiło tego za Ciebie). Jest wiele stocków muzycznych z odpowiednią licencją - poszukaj tu i tam (choć prawdę mówiąc można nad szukaniem spędzić solidne popołudnie, prowadziłem kiedyś podcasty i szukanie podkładów zajmowało najwięcej czasu).

 

Zablokowali Cię, bo nie można wziąć sobie ot tak czyjegoś utworu, wpleść w filmik i wstawić. Pewnie - świat jest duży i nie wyłapią każdego filmiku ze złamanymi prawami autorskimi, ale kogo wyłapią, to wyłapią - jak sam widzisz :wink:

 

Łamanie stale praw autorskich i blokowanie ze strony YouTube może prowadzić do bana na konto, lub mniej przyjemnych kontaktów z wydawcą. Aczkolwiek to w przypadku nagminnego łamania praw autorskich - trzeba sobie na to najpierw zapracować :slight_smile:

“ot tak” nie można. Ale można użyć w ramach prawa cytatu, czyli jeżeli wypowiadasz się na temat konkretnego utworu i w swoim filmie pomocniczo umieścisz jego fragment.

Spoko, zrób coś, a z przyjemnością Ci to ukradnę i dodatkowo podpiszę jako swoje i sobie na tym zarobie :twisted:

Nie zawsze

Artyści podsyłają swoje utwory do bazy YT, i jeżeli zostaną wykryte w innych filmach to są albo blokowane, albo dodawana jest informacja o użytym utworze. I to idzie z automatu.

I jeszcze ZAiKS.

 

Tak i nie, bo z jednej strony jest takie coś, a z drugiej nie zawsze załatwia to sprawę. Prawa cytatu nie musi być w poszczególnych krajach więc nic nie da, że w PL ktoś tak sobie napisał, bo gdzieś tam nie musi być to respektowane. Wtedy jest to blokowane i tyle.

 

Prawo cytatu jest też często mocno naginane, szczególnie przy różnego rodziaju stockach, gdzie ludzie biorą sobie płatną rzecz i upowszechniają myśląc, że prawo cytatu pozwoliło im to wziąć i użyć za free bez konsekwencji (no bo przecież przytoczył kogo to i skąd).

 

Prawo cytatu jak nawet nazwa pośrednio wskazuje, tyczy się też najczęściej drobnych rzeczy - cytatów, materiałów krótkometrażowych, fragmentów itd. Niektórzy walą na tym całe filmy czy płyty, zatem nie dziwne, że z dystansem podchodzi się do prawa cytatu.

 

Także prawo cytatu natal nie jest żadną “barierą ochrononną”, nie do ruszenia. A YouTube się nie patyczkuje, bo za nikogo nie chce beknąć, więc jak dostają zgłoszenie z wytwórni, no to filmik wylatuje albo jest wyciszany. Generalnie logiczne i zrozumiałe.

Znaczy się zablokowali mi w nie których krajach(O Polsce nie było mowy).

Po jakimś czasie zobaczyłem, że jak wpisuje moją nazwę na yt to nie ma tego konkretnego filmu w liście filmów!

Nie miałem pojęcia o co chodzi.

Potem zobaczyłem, że mi zablokowali chodź nic mi nie napisali, że blokują mi film całkowicie do tego stopnia, że mogę go zobaczyć tylko w menadżerze filmów!

Ten problem miałem już dwa razy i szczerze mam tego dość

Kolego niestety tak jest, niedługo nie będziesz mógł zaśpiewać sobie pod prysznicem bo wlepią Ci karę za prawa autorskie. Albo jak będziesz coś kręcił i będzie muzyka z radia - kara. To jest po prostu chore, powinni się pogodzić z tym że jak dają coś dla ludzi do słuchania to ludzie będą to wykorzystywać dla siebie! Masz całkowitą rację, prawa autorskie zostały wymyślone pierwotnie by ograniczać zasięg słowa drukowanego, teraz mamy internet, wolność informacji a niektóre grupy się nie chcą dostosować do nowych realiów tylko ciągle zarabiać miliony na nierentownym modelu sprzedaży.

 

Niech te leśne dziadki z ZAiKS, ZPAV i innych powalonych tworów się bujają, jak mi się będzie chciało to wstawię na YT całe płyty i filmy najnowsze a ich będę olewał ciepłym moczem. A prawo autorskie jak każde prawo jest po to by je łamać i obchodzić :smiley:

Nie mogę przestać wrzucać filmów, bo właśnie chciał bym!!

A co do tej licencji to może i jakiś pomysł, tylko gdzie na yt można to znaleźć taką listę z piosenkami na tej licencji czy w internecie jest? ??

Nie ma może możliwości podmiany filmów na yt? ?? To znaczy film który jest na yt dało by się zastąpić innym, żeby miał te same KOMENTARZE, LINK i tą samą nazwę ??? Bardzo mi zależy na ewentualnej podmiance filmu(tak jak pisałem zdanie wcześniej) jeśli by się dało. To, że jest licencja to dobrze, ale czemu akurat mi musieli zablokować film!

 Nie musisz przestawać wrzucać - od tego jest YouTube :wink:

 

Jeśli chodzi o licencje typu Creative Commons - w internecie jest wiele serwisów, tzw: “stocki”. Są to serwisy z dużą bazą materiałów - grafik, dźwięków, utworów itd.

 

Są zarówno serwisy stockowe komercyjne, jak i darmowe - aczkolwiek i tak doczytaj jakie są warunki udostępnienia. Są licencje gdzie nie trzeba nawet podawać wzmianki o autorze, jak i takie gdzie musisz wszystko podlinkować lub zapłacić za możliwość użycia publicznie. Musisz tylko doczytać na jakiej zasadzie pobierasz dany plik (zazwyczaj wszystkie info są na tej samej stronie co utwór). Powiesz, że to sporo zachodu? Cóż, tak to się odbywa.

 

Dlaczego akurat Tobie zablokowali filmik skoro po serwisie lata wiele innych, z tym samym utworem? Cóż, bo nie da się wyłapać każdego, ani zablokować. Zostały zgłoszone roszczenia akurat do Twojego filmiku - to jak losowanie bądź ruletka, padło na Ciebie i tyle. Niemniej jak podpadniesz sporo razy, to YouTube może zablokować Tobie konto i tyle z wrzucania, a niektóre wytwórnie starają się nawet znaleźć dojście do użytkowników. To nadal ruletka, ale lepiej mieć tego świadomość.

No to już wiem z tą licencją, a czy da się podmienić film(link taki sam i komentarze, żeby zostały) albo podmienić ścieżkę dźwiękową w filmie, który jest już jakiś czas na yt ?? Spróbuje coś na yt spojrzeć, ale jeśli wiecie to odpiszcie :smiley:

To spróbuje usunąć tą piosenkę i wstawić inną. Powiem wam potem jak to wszystko wyszło.

Kilka dni temu usunąłem ten utwór z filmu i mi go odblokowali :D.

Witam.

 

Niestety muszę film wstawić od nowa  :placze: .

Używaj tak jak ja muzyki darmowej :slight_smile:

https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds

Znajdziesz tam utwory do których nikt się nie przyczepi.

Dzięki. Penie mi się przyda :D. 

Jednak nadal nie o to mi chodziło.