Zablokowany Fingerprint i SmardCard w DELL E6440

FRST.txt (68,8 KB)
Mam poważny problem z uwierzytelnianiem za pomocą fingerprint i smardcard zbliżeniowo. Wszystkie opcje działały idealnie aż w pewnym momencie co któryś raz przestawały. W tej chwili nie działają wcale. Nie pomogła instalacja Windows 7 z fabrycznej kopii zapasowej. Kopia zapasowa na dysku recovery nie posiada oprogramowania zabezpieczeń! Oprogramowanie to doinstalowane zostało ręcznie. Korzystając z programu DELL DDP Console Security Tools podczas próby zapisu wprowadzonych wzorców (odcisków palca) otrzymuję komunikat „jednostka biometryczna nie znajduje się we właściwym stanie, aby przeprowadzić określoną operację”. Wprowadzić wzorce z programu Broadcom Corporation BrcmFMA.exe otrzymuję komunikat “The biometric unit is not the correct state to perform the specified operation”. Wprowadzając wzorzec karty zbliżeniowej otrzymuję komunikat „w magazynie brak miejsca dla wykonania tej operacji”. Zaznaczam, że system “widzi” wszystkie wprowadzane wzorce i je przyjmuje ale nie może ich zapisać! Nie pomogło czyszczenie TPM i przyznanie nowej tożsamości. Po za tym procesor jest bardzo często mocno obciążony bez widocznego powodu! Jako ciekawostkę powiem, że w setup komputera jest nieaktywne i nie podświetlone (transparentne) oprogramowanie “computrace”. Co najdziwniejsze komputer powinien mieć gwarancję do 11 2018 i miał ale nie wiadomo dlaczego DELL to zmienił i tą gwarancję odebrał! Ciekawe jest również to, że tym samym złamał promesę dostawy, którą od nich otrzymałem z podaną 3 letnią gwarancją i konfiguracją komputera. W tej chwili z serwisu DELL’a nie mogę uzyskać nawet podstawowej informacji tak jakby robili to celowo. Ogólnie jest to materiał na bardzo ciekawy artykuł do gazety, oczywiście posiadam całą dokumentację jako uwiarygodnienie stanu faktycznego. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.