Zablokowany IMEI komórki

(massaro76) #1

Witam.Czy da się coś zrobić z telefonem komórkowym którego numer IMEI został zablokowany?Komórka to LG KU990.Z góry dziękuję.

(Neon1992) #2

Da się, ale to w/g polskiego prawa niedozwolone.

(massaro76) #3

Zmiana softa?Ile by to kosztowało?Czy mogliby mnie kiedyś namierzyć za to?

(Neon1992) #4

Zmiana softa tu nic nie zmieni :wink:

Wiem, że kiedyś zmieniali IMEI na stadionie lub wolumenie w Warszawie, bo w komisach to nie wiem czy to zrobisz.

Czy by namierzyli? Hmm, tego nie wiem, bo nigdy nie zmianiłem IMEI.

(Jacek Bydgoszcz) #5

Pewnie,że Cię namierzą po IP,z którego pisałeś posta.

(klopas) #6

zawsze można go całkowicie wyczyścić i wykasować IMEI i potem jakoś wgrać od nowa :slight_smile:

wiem bo kiedyś na allegro był fon bez IMEI (koleś się bawił BOX-em i wyczyścił go całego :smiley: )

(slawex1983) #7
wiem bo kiedyś na allegro był fon bez IMEI (koleś się bawił BOX-em i wyczyścił go całego :D )

To jest niemożliwe. Też słyszałem sporo ciekawych rzeczy (fantazje) i nieprawdopodobnych historii (The Truth Is Out There). Telefon nie może nie mieć numeru IMEI.

(klopas) #8

ale niby miał i niby go boxem tak wyczyścił że nie miał nic, nawet IMEI :stuck_out_tongue:

(Ewach91) #9

odradzam oddanie telefonu do serwisu lub komisu

Tez to mialam w Noki 6020 po 3 miesiacach oddalam do serwisu i nie dosc ze stracilam gwarancje to telefon jest zablokowany i wyczyszczony :frowning:

(slawex1983) #10

Zgadza się. Różne wałki w takich miejscach robią. Mi np. próbowali wcisnąć używany telefon (oddałem do naprawy nówkę).

(Psio1) #11

nie wiem jak w nowszych telefonach ale dość dawno temu miałem siemensa SL45i (w swoim czasie to była perełka)

tuningowalny lepiej niż Golf :stuck_out_tongue: i bez problemu można było zmienić IMEI odpowiednim oprogramowaniem, choc to nielegalne raczej

ale zmieniłem pamiętam wtedy IMEI na swój NIP i chyba końcówke numeru PESEL żeby zawsze mieć przy sobie 8)

telefon był mój od nowości żeby nie było nieporozumień i insynuacji

(klopas) #12

ale to było tylko możliwe albo tylko na jednym modelu albo na 2 ale to były siemensy :wink:

(slawex1983) #13

W każdym telefonie można zmienić IMEI. W Motoroli V3i jest to dziecinnie proste. Pewnie tak samo jest w całej serii Cxxx oraz większości Vxxx.

(Krasnal666) #14

W nemesis service suite jest opcja zmiany imei aparatu. Wystarczy kabel. Podobno działa na nokiach bez zarzutu. Nie testowałem tej opcji, bo mam jeszcze pół roku gwarancji na 73ME :stuck_out_tongue: