Zablokowany IMEI komórki

Witam.Czy da się coś zrobić z telefonem komórkowym którego numer IMEI został zablokowany?Komórka to LG KU990.Z góry dziękuję.

Da się, ale to w/g polskiego prawa niedozwolone.

Zmiana softa?Ile by to kosztowało?Czy mogliby mnie kiedyś namierzyć za to?

Zmiana softa tu nic nie zmieni :wink:

Wiem, że kiedyś zmieniali IMEI na stadionie lub wolumenie w Warszawie, bo w komisach to nie wiem czy to zrobisz.

Czy by namierzyli? Hmm, tego nie wiem, bo nigdy nie zmianiłem IMEI.

Pewnie,że Cię namierzą po IP,z którego pisałeś posta.

zawsze można go całkowicie wyczyścić i wykasować IMEI i potem jakoś wgrać od nowa :slight_smile:

wiem bo kiedyś na allegro był fon bez IMEI (koleś się bawił BOX-em i wyczyścił go całego :smiley: )

wiem bo kiedyś na allegro był fon bez IMEI (koleś się bawił BOX-em i wyczyścił go całego :D )

To jest niemożliwe. Też słyszałem sporo ciekawych rzeczy (fantazje) i nieprawdopodobnych historii (The Truth Is Out There). Telefon nie może nie mieć numeru IMEI.

ale niby miał i niby go boxem tak wyczyścił że nie miał nic, nawet IMEI :stuck_out_tongue:

odradzam oddanie telefonu do serwisu lub komisu

Tez to mialam w Noki 6020 po 3 miesiacach oddalam do serwisu i nie dosc ze stracilam gwarancje to telefon jest zablokowany i wyczyszczony :frowning:

Zgadza się. Różne wałki w takich miejscach robią. Mi np. próbowali wcisnąć używany telefon (oddałem do naprawy nówkę).

nie wiem jak w nowszych telefonach ale dość dawno temu miałem siemensa SL45i (w swoim czasie to była perełka)

tuningowalny lepiej niż Golf :stuck_out_tongue: i bez problemu można było zmienić IMEI odpowiednim oprogramowaniem, choc to nielegalne raczej

ale zmieniłem pamiętam wtedy IMEI na swój NIP i chyba końcówke numeru PESEL żeby zawsze mieć przy sobie 8)

telefon był mój od nowości żeby nie było nieporozumień i insynuacji

ale to było tylko możliwe albo tylko na jednym modelu albo na 2 ale to były siemensy :wink:

W każdym telefonie można zmienić IMEI. W Motoroli V3i jest to dziecinnie proste. Pewnie tak samo jest w całej serii Cxxx oraz większości Vxxx.

W nemesis service suite jest opcja zmiany imei aparatu. Wystarczy kabel. Podobno działa na nokiach bez zarzutu. Nie testowałem tej opcji, bo mam jeszcze pół roku gwarancji na 73ME :stuck_out_tongue: