Zablokowany kod PIN w orange mix

Witam. Kod PIN w moim tel Nokia Asha 302 w orange mix zostal zablokowany. Numer tydzien temu mialam przeniesiony z orange na karte na Mixa. Numer zostal taki sam, a przy zakupie karty kilka lat temu nie mialam podanego kodu PIN. Teraz przy wlaczeniu tel prosi o wpisanie kodu PUK a nastepnie NOWEGO kodu PIN z potwierdzeniem. Gdy wpisze jakis czterocyfrowy kod to wyskakuje mi “nieprawidlowy kod PIN” . Nie dziala takze wpisywanie standardowego PINu “9999” i juz naprawde nwm co robic. Tel mam od wczoraj i juz zalozona blokade :o … Co robic? Pls, pomozcie mi :slight_smile:

Nie rozumiem zbytnio - skoro prosi o podanie kodu PUK, nie wpisujesz wtedy czterocyfrowego kodu, ale ośmiocyfrowy kod, który powinien być podany razem z kartą SIM. Kod PUK jest używany aby ustawić sobie nowy kod PIN.

Po 10-krotnym błędnym wpisaniu kodu PUK karta jest blokowana, więc radzę tego nie robić.

Co robić ? Proste - udać się do salonu Orange w celu odblokowania telefonu :slight_smile:

mktos , po wpisaniu kodu PUK prosi o wpisanie czterocyfrowego kodu PIN, ktorego nie mam. A przy karcie nie mialam go podanego… NIestety. i zostalo mi jescze 5 prob wpisywania :o + dzieki :slight_smile:

Jeżeli telefon prosi o podanie kodu PUK to wpisz kod, który otrzymałeś razem z kartą SIM. Po wpisaniu tego kodu pojawi się prośba o USTALENIE nowego pinu, czyli wpisujesz pin, który chcesz używać (od 4 do 8 cyfr). Po jego wprowadzeniu należy potwierdzić jego poprawność wpisując ten sam nowy kod PIN. Po tych czynnościach będzie obowiązywał nowy kod PIN. Jeśli nie pamiętasz kodu PUK możesz zadzwonić do BOK gdzie będziesz mogła go uzyskać.

Pozdrawiam

Tomek

Orange Ekspert