Zablokowany komputer - POLSKA POLICJA - 400zł

Hej, od paru godzin mam problem związany z wirusem, który skutecznie zablokował mi kompa.

Chwilę po uruchomieniu na ekrania pojawia się nie dająca się zgasić plansza mówiąca o tym, że komputer został zablokowany (Polska Policja Cyberprzestępczość Department), a odblokowany zostanie dopiero po wpłaceniu 400zł.

Szukałem pomocy na innych forach/tematach/stronach, ale podane tam metody rozwiązania problemu niewiele dały, albo nie mogą zostać wprowadzone w życie, bo ów ekran pojawia się również przy uruchonieniu komputera w trybie awaryjnym. Z tego co się zorientowałem, to jest to chyba jakaś nowa wersja Wheelsofa…

No i jestem w kropce. Nie jestem zbyt biegły jeśli chodzi o te bardziej skomplikowane metody usunięcia wirusa, więc zanim coś namieszam “na własną rękę”, wolałbym posłuchać rad od tych bardziej doświadczonych.

Będę BARDZO wdzięczny za pomoc.

PS. Win XP jako system - jeśli jest to w ogóle pomocne.

PS. Nie wiem jak obejść tablicę z komunikatem, aby wykonać potrzebne logi.

Wejdź w tryb awaryjny windows http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=193238595 na zainfekowane konto i wykonaj skan OTL. Raporty podaj na forum

Problem w tym, że i w trybie awaryjnym pojawia się ta nieszczęsna plansza.

Ale może coś robię źle, więc podam krok po kroku jak go uruchamiam (wiem, że to debilnie brzmi, ale może…):

  1. F8 -> Tryb awaryjny [zwykły; bez obsługi sieci czy wierszem polecenia]

  2. System operacyjny do uruchomienia - Windows XP Home Edition [do wyboru MS Windowsc Recover Console oraz opcja “do not select this (debugowanie włączone)”]

  3. Ładuje się i na czarnym ekranie pojawia się tekst “Press esc to cancel loading SPTD.SYS” (nie robię nic)

  4. Wybór użytkownika - loguję się na swój profil

  5. Pojawia się komunikat - “System windows działa w trybie awaryjnym…”, wciskam “Tak”.

Na chwilę pojawia się pulpit i dalej wyskakuje info o zablokowanym koncie, którego nijak nie da się wyłączyć.

Odłącz fizycznie komputer od internetu i wtedy uruchom system (możesz nawet normalnie).

Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą, to plansza nie powinna się pokazać i będziesz mógł wykonać logi i przenieść je na inny komputer do wysłania.

Niestety również i to nie działa :confused:

Skoro tak pokaż raport OTLPE instrukcja http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/

OT - kosz.