Zablokowany kosz

Jak łączyć spowrotem usuwanie do kosza bo jakiś program uszkodził mi coś i pliki opusuwa sie z pominiciem kosza a w razie pomyłki ni można cofnąć usunięcia.

PPM na koszu-> Właściwości-> Globalne-> Użyj jednego ustawienia dla wszystkich i na suwaku daj 10%. Możliwe też, że musisz odznaczyć tę opcję znajdująca się w Globalne (Nie przenoś plików do kosza itd.)

Ok byłoby proste.ale dlatego potrzebuję pomocy,bo opcji “nie przenoś plików do kosza” nie mogę odznaczyć bo jest nieaktywna

Ustaw tak:

1zwotaq.jpg

Ale ja tak próbowałem od kilku dni jak mówisz,…i nic.Bo suwak i Nie przenoś plików do kosza wyblakłe są i nie działają.Wszystko jest wyblakłe(nie jest aktywne) Oprócz zaznaczonej u mnie>Użyj jednego ustawienia dla wszystkich dysków,…oraz Wyświetl okno dialogowe… Reszta opcji szara i nie dziła.Potrzebny inny sposób(jak istnieje)

Reszta opcji jest szara ale na innych zakładkach (innych dyskach)?

Eksplorator Windows >>> Narzędzia >>> Opcje folderów >>> Widok -> zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery i odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego

Następnie usuń foldery Recycler (Windows XP) ze swoich dysków i zrestartuj system.

Zrobiłem jak mówisz i po restarcie jest bez zmian.Wrzuciłbym tu screena mojego okna “właściwości kosza” ale nie wiem jak wrzucić tu ci obrazek PNG

A zobacz:

PPM na kosz --> Właściwości --> Wybierz jakąś zakładke (tylko nie “Globalne”) i na ile masz tam nastawione procent “Maksymalny rozmiar kosza” ?

Tak jak kiedyś sam ustawiłem i na disku C i na dysku D miejsce na kosz ustawioe jest na 10% .Ale wszystko szare nie można nic zmieniać.Nawet nie daje się usunąć zaznaczenie z żadnej opcji.

Ustaw tak:

c2nq1.jpg

Wtedy będziesz mógł zmieniać “Maksymalny rozmiar kosza” dla każdego dysku osobno.

Poczytaj

Nie można przestawić tak jak mówisz.Ta nic nie da się zmienić.Mówiłem od początku…Nawet wszystkie te sposoby które podpowiedział ten Barnaba czy jakoś tak.Też wszysko próbowałem i żero.Takie G…A jak wkurza.Czy jedynym sposobem na to może być wyrzucenie kompa do śmietnika?..Albo …tylko LINUKS?Znaczy …skutecznych sposobów na to nie zna nikt