Zablokowany numer na Samsung Galaxy A33 5G

Witam,

Na telefonie Samsung Galaxy A33 5G przez przypadek numer do przyjaciela został zablokowany tak, że przyjaciel nabija się od razu na pocztę głosową. Ja nie slyszę sygnału, jedynie wyświetlają mi się wpisy na liście połączeń z ikonką blokady. Nie wiem jak odblokować numer, nie figuruje on na liście numerów zablokowanych.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Można spróbować wymienić dialer (zielony „telefon”) i kontakty Samsunga na Google i może nie odziedziczy on blokady w nieznanym miejscu.

Bardziej rygorystyczne może być przywrócenie ustawień fabrycznych z porzuceniem dawnej synchronizacji na serwer Google/Samsung (przywracanie z własnej kopii tego co bezpieczne).

Warto by zobaczyć czy po otwarciu kontaktu z listy połączeń masz „odblokuj” (spod ikony „i” i pewnie potem ikonki „więcej” ( aka hamburger)) – to troszkę coś innego niż potencjalnie zbugowana lista zablokowanych kontaktów (numery widmo jak powinny tam być).

Dziękuję za odzew. Z poziomu listy połączeń mam do wyboru opcję „zablokuj”, a nie „odblokuj”. Po zablokowaniu i odblokowaniu nic się nie zmienia.

Usunięcie i ponowne utworzenie kontaktu nie pomaga.