[Zablokowany] Plik "Tylko do odczytu"

Witam wszystkich.

Więc proszę was o pomoc, ponieważ nie mogę otworzyć folderu z plikami.

Dokładnie rzecz mówiąc w folderze znajdował się 1 tzw. plik “ukryty” z systemu innego komputera.

Folder jako całość wrzucony był na pendrive. Teraz gdy chcę otworzyć ten folder wyskakuję błąd.

"F:/Nowy Folder jest nie dostępny.

Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny."

Pliki działały z pendrive napewno, były sprawdzane na tamtym komputerze.

Niestety na tym nie potrafię już ich odpalić…

Na pendrive folder zaznaczony jest jako “tylko do odczytu” (pomimo iż zmieniam tą opcje po zastosowania znów jest to samo)

Oczywiście nie idzię tego folderu zgrać na dysk w komputerze.

Teraz nie ma tego już ani na tamtym komputerze a na tym nie można tego odpalić.

Dodam że tam był system operacyjny “Windows XP” natomiast ja posiadam “Windows 7”

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

We właściwościach pliku nie ma na dole opcji odblokuj plik pochodzący z innego komputera?

Właściwości

w Atrybutach jest

Tylko do odczytu ( dotyczy tylko plików w folderze)

Ukryty

Archiwalny

I ten “tylko do odczytu” jest zaznaczony

spitfiras , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Mogło być tak, że urządzenie po skopiowaniu katalogu wraz z zawartością, zostało niepoprawnie odłączone z portu, i to mogło spowodować utratę danych, bądź pliki nie zostały do końca zgrane, albo podczas zgrywania plików zostało usunięte urządzenie. Jedyna opcją jest naprawa urządzenia za pomocą funkcji chkdsk, albo strukturalnego kopiowania plików za pomocą programu, do odzyskiwania danych, bądź do ich klonowania

Dzieku

Oczywiscie sprobuje odzyskac lub skopiowac dane jak napisal kolega wyzej

Moge tez spytac jaki odpowiedni program do tego polecacie?

Z drugiej strony wydaje mi sie ze ten plik jest zablokowany przez inny komputer ktory udostepnia odczyt pliku tylko jego urzytkownikowi. Mysle ze trzeba by poprostu obejsc jakos to zabezpieczenie. Ale z gory dziekuje wam za dobra rade oraz pomoc. Mam nadzieje ze kolega wyzej mial racje

Pozdrawiam

Dodane 21.02.2012 (Wt) 19:31

Więc spróbowałem sposobu kolegi wyżej wejść do danych przez “chkdsk”

Niestety nie powiodło się ponieważ plik jest na “pendrive” i nie mogę przesłać danych na kompyter bo jest oczywiśćie zablokowany plik

Błąd w chdsk:

Typ systemu plików to RAW.

CHKDSK nie jest dostępne dla stacji RAW.

Co teraz koledzy?

Może być też infekcja. Wrzuc log OTL

Nie rozumiem tej czynności.

Mógłby kolega mi wyjaśnić?

Proszę o pliki extras i OTL z programu OTL dostępnego tutaj:OTL

dokładniejsza instrukcja jego użycia i konfiguracji tutaj