Zablokowany plug-in w Comodo, crash przeglądarki


(Nem Igaly) #1

Witam

Wczoraj zainstalowałam firewalla Comodo, ponieważ skończyła mi się darmowa licencja na ZoneAlarma. Niestety przez przypadek zablokowałam (z zapamiętaj ustawienie) plugin Firefoxa i przy wejściu na YT przeglądarka się wiesza. Można to jakoś naprawić? Przeszukałam listę blokowanych programów, usunęłam Firefoxa ale to nie pomogło :frowning:


(deFco247) #2

Pytanie tylko o jaki plugin chodzi? Jeśli miałby to być Flash Player, to odszukaj w Comodo i usuń z blokowanych plik C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\NPSWF32.dll.


(Nem Igaly) #3

Nie znalazłam w blokowanych takiego programu. Może źle szukam? :confused: Problem jeszcze w tym, że na Operze flash działa.


(deFco247) #4

Przejdź do Defense+ -> Pokaż zdarzenia Defense+ -> kliknij przycisk Więcej.

W dzienniku Zdarzenia Defense+ powinnaś w rubryce Cel znaleźć te problematyczny blokowany plik.

Podejrzewam, że to może być C:\Program Files\Mozilla Firefox\ plugin-container.exe (jeśli Fx jest gdzie indziej zainstalowany, to ścieżka oczywiście będzie odpowiednio się różnić).


(Nem Igaly) #5

Znalazłam dokładnie ten plik jest zablokowany z opcją zapamiętaj. Tylko co zrobić żeby to cofnąć?


(deFco247) #6

Defense+ -> Zasady bezpieczeństwa komputera -> zakładka o tej samej nazwie -> znajdź ten plik i edytuj zasadę na Zaufana aplikacja.


(Nem Igaly) #7

I tu jest drobny problem, nie ma go tam. Sprawdzałam kilka razy. Może by tak przywrócić domyślne (początkowe) ustawienia? Tzn skasować preferencje? Nie mam już pomysłów.


(deFco247) #8

Gdzieś to musi być. Sprawdzałaś na karcie Blocked Files? Oprócz tego zerknąłbym do Defense+ -> Unrecognized FIles.