Zablokuj i uśpij po zablokowaniu

Gdzie w Windows 10 ustawia się po jakim czasie od zablokowania ekranu ma uśpić laptopa?

Opcje zasilania w panelu sterowania.

Gdzie dokładnie bo mam ustawione uśpij po 20 minutach, a w laptopie mam F9 zablokuj i po 40 minutach ekran zgasł, a laptop się nie uśpił.

W systemie Windows uśpienie nie następuje po zadanym czasie od zablokowania, tylko po zadanym czasie bezczynności. Możesz mieć komputer zablokowany, ale jak coś będzie się na nim bezustannie działo, to nie zostanie uśpiony. Dobrym przykładem mogą być aplikacje działające w tle, które uniemożliwiają przejście komputera w stan uśpienia / hibernacji. W komputerach Mac jest to alarmowane komunikatem o tym, że aplikacja XYZ uniemożliwiła przejście komputera w stan uśpienia. W systemie Windows takiego zjawiska nie ma. Jeżeli więc zablokujesz komputer, a po 10 minutach poruszasz myszką, albo naciskasz na klawiaturze jakieś przyciski, to odliczanie zaczynasz od nowa.

Aby sprawdzić stan uśpienia i hibernacji oraz zmienić ich czasy wywoływania, należy w menu OPCJE ZASILANIA wybrać zakładkę ZMIEŃ USTAWIENIA PLANU (dotyczy to aktualnie działającego planu zasilania), a następnie wybrać zakładkę ZMIEŃ ZAAWANSOWANE USTAWIENIA ZASILANIA. W tym miejscu możesz zmienić ustawienia uśpienia, hibernacji oraz wznawiania pracy komputera.