Zabojczy komputer :-)?

Witam!

Ostatnio zaobserwowalem dziwna rzecz:gdy komputer baaardzo dlugo sie namyslal (bylo otwartych kilka programow) to sie spalila zarowka,a po tym komputer sie sam zresetowal!!!Wczoraj przy takiej samej sytuacji telewizor na chwile sie wylaczyl…O co w tym chodzi???

Pewnie Ci ktoś po znajomości kładł instalację elektryczną w domu. :slight_smile:

może jakieś prace elektryczne

Hmm…ciekawe teorie,ale raczej to nie to… :slight_smile: .Chwile przed samoczynnym resetem kompa znika kursor myszki i kopmuter sie tak jakby “scisza” jakby cos sie w nim wylaczalo.

Może masz jakieś problemy z napięciem w domu może jest za słabe :?

jesli jest za słabe napięcie lub za wysokie i komputer sie resetuje bądz wyłacza to polecam kupic ‘Listwe’. Listwa w sobie stabilizuje napięcie które dostaniesz z gniazdka i nie powinno byc problemu z napięciami.

Mam listwe…To chyba jeszcze cos innego :cry: .Moze to byc wina zbyt starych czesci komputera,a zbyt przeciazonego komputera??

Słaba jakość linii elektrycznej, napięcie podskoczyło (świadczy o tym spalona żarówka) i się zresetował. Kup sobie listwę z filtrem i podłącz do gniazdka z uziemieniem (inaczej nie będzie działać).

Złączono Posta : 05.03.2007 (Pon) 20:58

a może bez filtra albo podłączoną do gniazdka bez uziemienia??

Jesli napięcie jest za małe (mój kolega tak miał, komp sie restartował lub wyłączał i przygasało światło w domu) to kup sobie UPS’a - jeśli napięcie bedzie za małe to UPS bedzie doładowywał z baterii.

UPS sie może przydać też w innych przypadkach np. kiedy nagle wyłączą prąd to UPS przejdzie na baterie i bedziesz miał kilka minut na bezpieczne wyłączenie komputera.

Przydałoby się kupić listwę przeciwprzepięciową.