Zabrudzona płytka GTA V, PS3

Witam!

Mam problem dotyczący płytki GTA V. Parę dni temu przyjechał do nas wujek z kuzynką. Ugościliśmy ich w pokoju z PlayStation 3. Mój starszy brat pokazał wujkowi jak wyciągać płyty itp. W Ps’ie od miesiąca była wsadzona płytka z GTA V. No i wujek ją wyciągnął i włożył tam F1 2012. No i niestety patrzę a płytka obmacana :(. Wkładam do Ps’a i nie odpala :(. Czy można by było jakoś przeczyścić płytkę z GTA V tak żeby odpalała? Gra włącza się do momentu ekranu ładowania (czyli te obrazki z Trevorem, Franklinem itp.) i tak cały czas się ładuje. Co zrobić?

 

Pozdrawiam

TygrysPL

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Obmyj ją wodą z mydłem. Woda najlepiej chłodna.

jeśli użyłeś sposobu kolegi powyżej to płyta do kosza chyba…weź suchą chusteczkę i ile się da wycieraj nią płytę :wink:

Wodą się nie da zmyć danych z DVD :smiley:

Ściereczka z mikrofibry, miękka, czyścisz od środka płyty do brzegu, miejsce przy miejscu i tyle…

nie mówcie że tak beznadziejny czytnik jest w konsolach…

mam kilku (nawet nasto) letnie płyty ktore były macane, wycierane, myte wodą z mydlem(tak, można tak robić) i działają.

Posłucham rady kolegi @fan-xp czyli wytrę ją chusteczką lub jak napisał  @semtex ściereczką z mikrofibry.

 

usunięto zbędną część posta, Autorowi przypominam, że Netykieta jasno określa sprawy zwracania się do Siebie na forum, zwroty typu “pan” są zbędne//semtex.

Pomyśl o regeneracji: http://www.regeneracja-plyt.pl/

A tu masz link do podobnego tematu: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/351482-czym-czy%C5%9Bci%C4%87-i-dezynfekowa%C4%87-p%C5%82yty-dvd/

Myślałem właśnie na temat regeneracji lecz spróbuję najpierw wyczyścić ściereczką z mikrofibry.

Bez przesady z tą regeneracją, przecież ta płyta ma ledwo kilka tygodni, wyczyść i sprawdź, od kilku odcisków palców płyta się nie zniszczy… Zamiast spamować na forum wyczyść ją w końcu i sprawdź czy działa…

Dziękuję moderatorze! Gra odpaliła po przeczyszczeniu płytki ściereczką z mikrofibry :slight_smile:

 

Temat do zamknięcia.

 

Dziękuję za rady

 

Pozdrawiam

TygrysPL