Zachowanie menedżera okien z Object/Rocket dock

Mam pytanie, kiedyś miałem podobne, ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Chcę ikony pulpitu zastąpić jakiś dockiem (objectdock lub rocket dock), lecz drażni mnie mały szczegół.

Zwykle gdy chce wrócić do pulpitu przy wielu otwartych oknach wciskam Alt+Tab i dochodze do pulpitu, lub jeżeli mam pod ręką myszkę, to klikam na ikonę “pokaż pulpit”. Owszem powoduje to pokazanie pulpitu, ale docki (sidebar także) również się chowają. Czy można temu jakoś zapobiec (object lub rocket dock)?

PS: Wiem, że mogę taki efekt uzyskać za pomoca WIN+M, ale jestem na tyle przyzwyczajony do alt+tab, że robię to odruchowo.

W RocketDock ustaw położenie paska “zawsze na wierzchu”. Nie znika, gdy klikniesz “pokaż pulpit”.

Przez pośpiech zapomniałem o waznej rzeczy, owszem wiem o tej opcji, ale wtedy dock wychyla się nad każde okno a to jest imho bardzo niewygodne. Opcja autoukrywania też mnie nieco drażni? Nie ma jakiejś innej możliwości?

Przyłączam się do pytania.

Kiedyś rzeczywiście sporo z tym walczyłem i w końcu dałem za wygraną. Może ktoś coś wykombinował?

Znalazłem “częściowe” rozwiązanie, wiąże sie z zmamianą ikony “pokaż pulpit”

http://www.vistax64.com/tutorials/17563 … tdock.html

ja też tak mam, ale kiedy jest się już na pulpicie, wystarczy kliknąć obojętnie gdzie myszką i już wszystkie docki i inne rzeczy się pojawiają.