Zachowanie stacji dyskietek podczas ładowania systemu

Witam

Mam pytanie, podczas gdy ładuje się system WinXP prof. zaraz przed zobaczeniem pulpity przez chwile słychać stacje dyskietek, coś w stylu sprawdzania czy jest w niej dyskietka.

Czy to jest normalne? Czy można jakoś na to wpłynąć?

Tego nie jestem pewny, ale czasem podczas instalacji jakiejś aplikacji też “załącza” się na chwile stacja dyskietek.

Możesz wyłączyć w biosie, możesz też w menadrzeże urządzeń

…często antywirus sprawdza fdd podczas ładowanai/zamykania systemu.

czyli odpowiednią opcję znajdę z menadżerze urzadzeń?

W biosie szukałem i już chyba wszystko wyłączyłem i zaraz po starcie ok, tylko ją słychać przed wejściem do windowsa.

Boot up Floppy Seek odpowiada za testy, podczas których BIOS sprawdza czy stacja dysków działa poprawnie i jakie typy dyskietek obsługuje. Jeśli ustawimy w nim opcję Disabled (zalecane), test zostanie pominięty, dzięki czemu komputer uruchomi się nieco szybciej i nie będziesz słyszał tego efektu. Ustawienie opcji Enabled zaleca się w wypadku wystąpienia problemów ze stacją dysków.

W biosie szukaj Boot up Floppy Seek, znane również pod nazwami Seek Floppy lub Floppy Drive Seek znajdziesz w Advance Bios Fetures lub Boot.

W menadżeże urządzeń możesz wyłączyć flopa ale na stałe a i tak podczas uruchamiania systemu będziesz go słyszał.