Zachowywanie danych logowania w przeglądarce

Czy zachowywanie danych logowania do różnych portali np. facebook , dobreprogramy … wpływa w mniejszy sposób na nasze bezpieczeństwo, czy ma to jakieś znaczenie.Przeglądarka dowolna (chrome , firefox, opera …) system windows 10

Pozdrawiam

Na MOJE bezpieczeństwo nie ma to wpływu ani znaczenia, a na NASZE, to nie mam ochoty się wypowiadać.

Teoretycznie wpływa ale nie ma co popadać w paranoję.Jeśli nie chcesz przechowywać haseł w przeglądarce to zawsze możesz skorzystać z programów do zapamiętywania haseł lub pisać je na karteczkach.Ważne aby te hasła były silne.

Teoria pije piwo z mądrzejszym. Skąd znane ciasteczko z logowania ma być potencjalnym zagrożeniem?

W ccleaner daje się takie ciasteczka do zachowania. W innych programach odznacz to wszystko, co możne czyścic hasła, zalogowania i ustawienia stron. Amen.

Zdarza się, że ciasteczko się skopie, będzie uszkodzone. To czynniki zewnętrzne. Czas na chwilę się przestawi i certyfikat diabli wezmą, albo zmieni się kod strony, a ciastek nic o tym nie wie…

Miałem, że za chiny nie moglem się zalogować na Gmaila, albo po migracji Forum pokazywało głupoty, a nawet nie pokazywało tego, co miało pokazywać. Nieaktualne ciasteczka namieszały i trzeba było usuwać dokładnie. Ccleaner też jest głupi, bo nie usunie superciasteczek, ani nawet tych uszkodzonych nie widzi, nie trąca nawet.

Każda przeglądarka tak ma, że zawsze jest możliwość usuwania wszystkich ciastek. W necie proponują ccleaner do usuwania supercookies, ale to wierzchołek góry lodowej, te flashowe ciasteczka.

W profilu Firefoxa jest plik, można go otworzyć w notatniku SiteSecurityServiceState.txt - każdy może luknąć - co tam jest do zachowania i co nie zmienia się po użyciu ccleanera, oraz wszelkich innych programów do czyszczenia systemu, przeglądarek…

Zostawiam jedno, resztę kasuję, w menu plik daje na zapisz, tyle. Tak u mnie ten plik wygląda:

001568.jpg

Na co mi zachowanie upload wikimedia, albo inne badziewne? A wont z tym!

Miesiącami jestem zalogowany na DP, forum firefoxa, a teraz na portalu programyzafree, chodzi o stronę z promocjami płatnych programów i nawet z konkursami.