Zachwianie stabilnosci poprzes skok temperatury Mozliwe to?

Siemka taktujac procka wczoraj komp mi sie zawiesil zmniejszylem FSB o 100 mhz i wszystko bylo oki. Mozliwe to ze satlos ie to poprzez skok temp do 50* ?? Prosze o szybka odpowiedz !!

Napewno nie było to spowodowane robłyskami na słońcu :stuck_out_tongue: To chyba oczywiste że przy temp 50 stopni procesor traci na wydajności i może to prowadzic do niestabilnosci systemu

Spoko Dzieki :slight_smile:

radze ci przeczyścić radiator na procku bo 50* to stanowczo za duzo a napewno jest na nim warstwa kuzy który bardzo ogranicza przepływ powietrza

Za duzo na co.

Zalezy jaki to procesor. Niektóre maja takie temperatury. Athron np.

E tam - raczej przetaktowałeś przy okazji magistralę PCI i stąd problem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

A w jaki sposob moglem przetaktowac (nieswiadomie) Magistrale PCI ?? A pozatym to zainstalowalem 2 wentylatory ( z przodu jeden i z tylu budy) i temp nie przekracza 40* wymienilem tez paste termoprzewodzaca !!

Mieszałeś i nie wiedziałeś co. :slight_smile:

Wiele płyt nie posiada w biosie dzielnika FSB/PCI/AGP i jak podnosisz FSB procka np z 100 na 110 to magistrala PCI z 33 zwiększa się 37 i wiele urządzeń nie chce pracować,to samo dzieje się z AGP zwiększa się z 66 wyżej.

Jak nie masz pojęcia co robisz - to najpierw poczytaj.

ale temp juz mam oki :stuck_out_tongue: mowie … mialem kurz na radiatoze …pasta byla stara i mam 2 wentylatory wiecej i jest OKI :stuck_out_tongue: :smiley: :lol:

Bardzo dobra.

AGP jest w porzadku :stuck_out_tongue:

moja plytka ma hybrid booster [chyba tak sie to pisze ;] ] i raczej mi to nie grozi :slight_smile: z tego co slyszalem :smiley:

Hybrid Booster - no to masz pełen automat.

Poczytaj instrukcje do płyty plus google i wszystko wiesz.

:slight_smile:

ale ta moja plytka to: ASRock K7VT4A+ Ponoc najwiekszy szajs do taktowania ale ja conieco wycisnolem :slight_smile: