Zacięcia podczas grania w gry

Cześć, od około 3 tygodni mam problem z zacinaniem się gier. Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy zacząłem grać w Forze Horizon 4. Przez pierwsze 2 tygodnie wszystko było w porządku, natomiast później zauważyłem pojawiające się co jakiś czas przycięcia, które wcześniej nie miały miejsca. Był to okres cieplejszych dni, także pomyślałem, że sprawdzę temperatury HWinfo. Wydaje mi się, że pomimo wysokiej temperatury otoczenia, nie przekraczały one przyjętych norm. Konkretnie były to maksymalnie 75 stopni dla gpu oraz 71 stopni dla procesora. Zacząłem się bardziej przyglądać sprawie i po pewnym czasie zauważyłem, że po odpaleniu gry wszystko działa poprawnie, natomiast po około 40 - 50 minutach zaczynają występować wspomniane przycięcia. Grając dłużej mam wrażenie, że się one nasilały. Z ciekawości sprawdziłem gry, które ogrywałem wcześniej i problem się powtarzał. Wcześniej w sprawdzanych tytułach przycięcia nie występowały. Wszelkie aktualizacje są instalowane na bieżąco, wczoraj usunąłem nawet poprzednie wersje sterowników do karty graficznej. Problem jednak występują nadal i kończą mi się już pomysły. Poniżej załączam logi do weryfikacji, być może w komputerze są jakieś wirusy.

FRST: http://www.wklejto.pl/848810
Addition: http://www.wklejto.pl/848811
Shortcut: http://www.wklejto.pl/848812

1lajk

Sprawdź sobie, czy nie masz czasem włączonych tzw. per-user services - klony kilku usług działające lokalnie na koncie użytkownika. W menedżerze zadań pokazują się najczęściej jako NazwaUsługi_JakiśLosowyCiągZnaków. U mnie ten dziwny pomysł Microsoftu potrafił nagle ni z gruchy ni z pietruchy wziąć i zeżreć nawet 20% CPU, co powodowało problemy nie tylko z grami ale i innymi aplikacjami. Skanowanie Malwarebytesem nie wykazało żadnej infekcji. Powyłączałem te usługi i od tamtego momentu problem nie występuje.

Przejrzałem menedżer zadań i znalazłem kilka powtarzających się procesów, jednak z tego co wyczytałem, to są one niezbędne do prawidłowej pracy systemu. Przesyłam screeny z menedżera, może Tobie powiedzą coś więcej.

Zaktualizowałem jeszcze dzisiaj Windowsa do wersji 2004, która została mi już udostępniona do pobrania. Niestety, bez zmian.