Zacięcia w Black ops 2

Witam

Mam denerwujący problem,otóż od jakiegoś już czasu gdy gram w Multiplayer mam taki problem że gdy wchodzę na jakiś serwer jest pięknie cacy gdy nagle nie wiadomo skąd dostaje na 2-3 sek albo dłużej ścięcie,ścięcie polega na tym ze,ping mam 75-80 i gdy ścięcie występuje ping mi skacze do 300-600 albo wyżej,i dalej jest normalnie i znów ścina i gram dalej normalnie.Próbowałem chyba już wszystkiego,skanowałem anty-wirusem,robiłem format nawet dwa razy,bo muszę zaznaczyć ze przed jak i po formacie problem jest,sterowniki mam aktualne i wszystko jest jak powinno a problem jest i nie wiem jak go rozwiązać,dodam jeszcze ze w inne gry typu Multiplayer nie mam takiego czegoś wszystko chodzi płynnie,ping jest normalny i stały.Wydaje mi się ze to musi mieć związek z Steam bo próbnie zainstalowałem CS’a tak aby zobaczyć czy też się tnie a tu się okazuje ze ping mam 120 i ścięcia są non stop,związku z tym zmieniłem w ustawieniach Steam region pobierania i łącze pobierania i nie pomogło,też reinstal Steam nie pomógł.Dlatego bardzo ale to bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co z tym faktem zrobić.

Pozdrawiam

Po pierwsze , łącze , po drugie , czy sieć twoja jest zabezpieczona :slight_smile: . Czy masz router sieciowy , bo jeżeli nie to ktoś się ci w…

na urządzenie u usługodawcy i ciągnie neta i przez to pingi. Dwa nigdy nie instaluj antywirusów typu Norton , Avas , Internet Security bo spowalniają prace łącza sieciowego .

Jeśli chodzi o sieć to od jakiego usługodawcy masz neta? netia , petrus , vectra , satelitarny ? ,

Dla przykładu miałem problem podobny u dziewczyny z netem od netii na lini tp. Problem był spory rozłączało co chwile co 5 sekund a czemu? bo ludzie co tam pracują wciskają kit. A ci co się nie znają łapia to jak muchy.

1.) Kabel do neti i telefoniczny kupujemy : Skrętkę z ekranem ( ekranowaną , łączymy parami bo jest osiem żył a ta końcówka musi być na rj11 telefoniczne z jednej strony i z drugiej. Jak masz czarny kabel płaski taki mocno ( 1mm wysokość spłaszczenia ) powiem ci tak . Wywal go… Przepalił ci się . Po za tym jeżeli masz neta od wyzej wymienionych zalecam zadzwonić aby przyjechali i sprawdzili złącze od neta bo jak grasz w burze może być uszkodzone , tak było w moim przypadku , kabel nie dłuższy niż 15 metrów , najlepiej go schowaj pod izolacjami są takie prostokątne białe listwy przywierca się do ściany.

2.) Routery : polecam routery tp link aneks A do neti na złączu TPSA i Aneks B na złączu nęti ( uwaga trzeba wiedziec czy cyfrowe ISBN czy analogowe ) to jest ważne:) przy zakupie . Linksysy kosztują 230 zł a TPlinki 120 ADSL 2+ modem :slight_smile:

No i końcówki ze 2 złote , taki kabel kupisz w sklepach elektronicznych , komputronik , infocomp, castorama , lerłamlern , obi tak to robi.

Ekran daje przewagę i można położyć z elektryką a bez ekranu zakłucenia. Tak samo grubość ścian zel betonowych wpływa na jakość transmisji w domkach jednorodzinnych i blokach ( zakłucenia ).

Od siebie dodam, że czasami (z tego co zauważyłem) jak się pechowo wbije to wszystkim ludziom na serwerze “ścina”. Nie zdarzało mi się to często, ale warto zauważyć, że czasem coś takiego występuje.

Wina leży adekwatnie po stronie serwerów z którymi się łączysz. BO2 już tak ma że full serwerów jest przeciążonych. Multum dzieciaków z USA siedzi na bazowych serwerach i jest taki ścisk że ping Ci pokazuje takie niebotycznie duże liczby. Dodatkowo wypuścili jakąś aktualkę która zmienia serwer wyszukiwania na ten z wolnym miejscem, niekoniecznie najbliżej gracza - np na serwer Porttugalski :slight_smile:

A, dodam jeszcze o pomocnej funkcji. W menu jak masz tryby rozgrywki lub te mecze sieciowe ta dole jest taki napis “S Preferencje wyszukiwania” (jakoś tak). Kliknij S lub ten napis i daj tam np. max ping 90. Może to coś da :wink: