Zacina myszke podczas gry

(danyll) #1

Mam problem z myszką. W windowsie XP i uruchamianych w nim aplikacjach i oknach myszka działa poprawnie. Dopiero przy włączeniu gry zaczyna 'lagować'. Nie jest to ciągłe zacinanie się, ale przeważnie gdy nacisnę przycisk klawiatury i ruszam myszką. Same ruchy myszką nie zauważyłem jeszcze by powodowały ścinanie gry. Mysz podłączałem do różnych wejść usb i tak samo. Próbowałem też z drugą myszką i na tamtej trochę jakby z mniejszą częstotliwością to się zdarzało ale również występowało lagowanie myszki. Nie wiem co zrobić, poprawić, zainstalować by było dobrze:/ Wcześniej tzn ok 5 dni temu było wszystko ok, myślałem że problem zniknie sam ale niestety nadal jest:/

(konri7) #2

Ale jaka to mysz dokładnie? Przy wszystkich grach tak jest? Win Xp ma Service Packa 2? Próbowałeś tą mysz do innego pc podłączyć? Możesz spróbować w menedżerze zadań ustawić niski priorytet procesowi gry.

(danyll) #3

Mysz nie ma znaczenia bo testowałem dwie różne które na laptopie są ok. Xp z sp3. Zmniejszenie priorytetu gry prawie nic nie daje, jest dodatkowo opóźnienie między ruchem a tym co widzę, niewielkie ale jednak jest:/ Nie mam dużo gier w których mógłbym przetestować myszkę. Aha, jeszcze albo mi się wydaje, albo po uruchomieniu pc można przez chwilę 0b\8mć normalnie bez lagów myszki, dopiero po jakimś czasie zaczyna się przycinać.

(konri7) #4

To może coś ze sterami do usb, przeinstaluj stery do płyty głównej może, jak masz możliwość podłączyć mysz przez PS/2 to też spróbuj i zobacz jak wtedy działa