Zacinaja sie filmy w HD

Witam mam problem podczas ogladania filmów full hd obraz sie zacina ze nie da sie go ogladać

czy to jest wina sprzetu ( laptop ) czy wina programu do odtwarzania? mam program media player classic

prosze o pomoc moze jakies inne kodeki?

może masz za słaby laptop. spróbuj programem kmplayer 3

Podaj konfigurację laptopa wtedy będzie można stwierdzić co jest przyczyną :slight_smile:

Procesor

CPU #0 Intel® Pentium® Dual CPU T2310 @ 1.46GHz, 1463 MHz

Pamiec ram 2 gb

Karta graficzna :

Opis urządzenia: Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

dysk 250 gb , system vista

Jak widać intel stworzył wynalazek który nawet z filmami sobie nie radzi :twisted:

Procesor może być za słaby żeby odtwarzać programowo fullHD, a poza tym jeszcze ta vista, i może crapware od producenta laptopa.

crapware nie ma bo fabryczny dysk mi padl i mam nowy bez zadnych smieci of fujitsu siemens

zauwazylem ze filmy HD 720 p graja dobrze ale juz 1020 sie zacinaja a wlasnie dlatego takie filmy mam bo podlaczam sobie lapopa do plazmy 42 cale a np jakbym zamiast podlaczac laptopa kupiłbym odtwarzacz dvd i nagrywal na plyty to by dobrze dzialalo ?

Procesor za słaby, a układ graficzny nie ma wspomagania sprzętowego dla filmów.

Nawet T3200 (2x2GHz) nie daje rady z 1080p.

Możesz kupić odtwarzacz multimedialny z dyskiem twardym lub gniazdem USB (na pendrive lub zewnętrzny dysk).

Oksit , a jakie masz zainstalowane kodeki (jaką paczkę)?

Bo jeśli masz jakąś paczkę z końcówką Lite to filmy idą ci przez ffdshow który jest dość mulisty co ujawnia się na tak słabym sprzęcie.

Spróbuj z paczką K-Lite Mega, jeśli nadal będzie ci mulić to nic z tym więcej nie zdziałasz.

k lite codek pack full

Dodane 09.06.2011 (Cz) 22:54

Nic nie pomoglo ale dzieki za pomoc pozdrawiam

bo to grafika za słaba a nie procesor