Zacinają wszelkie odtwarzacze


(Fedrix) #1

Nie wiem co się dzieje, ale ostatnio cały czas mam problem z dźwiękiem i odtwarzaczami. Najprościej mówiąc zacinają mi playery i je stopuje, przez co nie mogę słuchać muzyki, ani niczego oglądać. Postanowiłem sformatować komputer, Zainstalowałem Adobe Flash Player, K-lite Kodec Pack i sterowniki do katy dźwiękowej, a mimo to problem wciąż występuje. Dźwięk był, jednak tylko na początku po zainstalowaniu sterowników dołączonych z kartą. Proszę o pomoc, ponieważ wcześniej w trakcie rozwiązywania problemu zostałem zostawiony na lodzie, gdyż podobno mogła to być sprawka wirusów. Teraz komputer jest czysty, więc liczę na wsparcie.

Dorzucam screeny:

Aida 64 Extreme Edition - Podsumowanie:

Aplet dodaj lub usuń programy:

Mixer:

Zakłada Audio:

Zakłada Głos:


(scripter1) #2

Jak widać na załączonym screenie masz wyciszony dźwięk wave (przycisk po prawej od przycisku z mikrofonem).

Czy masz zainstalowane poprawne sterowniki od karty graficznej, zainstalowany jest pełny DirectX?


(Fedrix) #3

Włączyłem Wave na Mixerze. Czy mam zainstalowane sterowniki ? Do tej pory nie. Mam co prawda jakieś tam od ATI, ale wcześniej także były zainstalowane i nic nie zmieniły.

DirectX został zainstalowany przy sterownikach do karty dźwiękowej. Na wszelki wypadek zrobiłem kilka screenów, więc sam popatrz i oceń:

1) http://i50.tinypic.com/2z4wlra.png

2) http://i45.tinypic.com/2ltn80w.png

3) http://i45.tinypic.com/24oowzl.png

4) http://i48.tinypic.com/34861oi.png

-- Dodane 22.09.2012 (So) 18:52 --

Mały edit: Filmiki na youtube już nie zatrzymują się po 5 sekundach, ale tylko wtedy, gdy korzystam z Google Chrome, na Firefoxie dalej stopuje. Dźwięku jednak nie ma, a programy muzyczne typu Winamp jak zacinały, tak zacinają.


(pawcio1212) #4

sprawdź odtwarzanie muzyki na vlc media player


(Fedrix) #5

Tak, VLC Media Player działa, jeśli rozumiemy przez to płynne przewijanie pasku z czasem. Dźwięku na komputerze nie ma. Odinstalowałem sterowniki i teraz gdy włożę płytkę pojawia się kreator i te oto sterowniki:


(pawcio1212) #6

(Fedrix) #7

Przeanalizowałem cały poradnik i jak widać na załączonym obrazku pościągałem wszystkie sterowniki ze strony producenta na moją płytę główną, jakie tylko był dostępne:

Problem w tym, że gdy wchodzę w Menedżer Urządzeń i daję aktualizuj sterownik, a następnie podaje lokalizację, to kreator wyświetla komunikat, że nie znaleziono oprogramowania. Jeden wykrzyknik, przy głośniku był i sobie z nim poradziłem instalując sterowniki z płyty. Dźwięk był, lecz znów tylko na chwilę, tak bym mógł sobie wysłuchać tylko dziewiątej symfonii Beethovena za pomocą VLC Media Player. Z tymi czterema pytajnikami jednak sobie nie mogę poradzić:


(pawcio1212) #8

2 są od karty graficznej

zrób to


(Fedrix) #9

Oto identyfikatory sprzętu :

PCI Device:

Kontroler multimediów wideo:

Kontroler magistrali zarządzania systemem:

Byłbym wdzięczny, gdybyś mi znalazł te sterowniki, bo możesz mnie uważać za lenia, ale szukałem tego po Google, tylko strasznie dużo tego i nie wiem, które dokładanie pobrać.

Z Kontrolerem wideo (zgody z VGA) sobie poradziłem, gdyż znalazłem na płycie sterowniki.


(pawcio1212) #10

na tej stronie masz szukać nie w google -.- czytanie ze zrozumieniem nic dziwnego ze w szkołach to tak wałkują

PCI Device:

nie znalazłem więc nie wiem co to może być

kontroler multimediów

http://www.devid.info/en/p137119/MSI+8606+Video+Capture

kontoler magistrali zarządzania systemem:

http://www.devid.info/en/p346752/AMD+SMBus


(Fedrix) #11

Przepraszam bardzo, że nie przeczytałem dokładnie, ale śpieszyłem się do kościoła.

Zainstalowałem sterownik do kotrolera multimediów z podanej przez ciebie lokalizacji. Przebiegła ona poprawnie, lecz teraz gdy włączę Menedżer pojawiają się 2 wykrzykniki w innych miejscach:

Przed:

Po:

Sterownik do kontrolera magistrali urządzeń dopiero pobieram, bo waży aż 336 MB :-o