Zacinająca się grafika

Witam. Mam takie pytanie, a zarazem problem odnośnie sterowników i karty graficznej o ile o nią chodzi. Przed oddaniem komputera do serwisu zacinała mi się grafika (filmiki na youtube cięły się, głos czasem nie współgrał równomiernie z obrazem) nie działo się to jedynie na YT, ale również na innych stronkach. Internet wolniej czasem chodził, stronki się dłużej ładowały, było słychać zgrzyty przy oglądaniu czegoś, tzn jak się cięła grafika, to razem z nią głos. Po oddaniu pc do serwisu poprosiłam o wyczyszczenie, zmienienie pasty i format. Dostałam komputer sformatowany z pastą nie wiem jak jest gdyż jak zajrzałam pod obudowę, to wydaje mi się, że nic tam nie było czyszczone. Chodzi mi o czyszczenie sprężonym powietrzem, z tyłu obudowy, tam gdzie znajduje się zasilacz, jest gruba warstwa kurzu. Zadzwoniłam, Pan w serwisie powiedział “było wszystko czyszczone widocznie trochę kurzu opadło” Bez komentarza, wzieli 70 zł widocznie za sam format, nic więcej im się nie chciało robić, a ja już się nawet kłócić nie chciałam. Wiem jedno, więcej tam nie pójdę, chociaż kupowałam tam komputer. Ale wracając, po odpaleniu pc w miarę wszystko chodziło płynnie, filmy się nie cieły, czasem na sekunde zdarzało się, że się coś zawiesiło, ale było dużo lepiej. Niestety pomieszałam coś później z ustawieniami dzwięku, gdyż wpięłam słuchawki do pc i coś poprzestawiałam, dzwięk zniknął. Zrobiłam sama format, no i znów to samo, wszystko się zacina, czy to wina źle zainstalowanych sterowników? Nawet nie wiem czy wszystko zainstalowałam, odpaliłam płytkę gigabyte i zainst. sterowniki chipsetu nic poza tym. Mógłby mi ktoś napisać czy coś muszę doinstalowac przeinstalować? Od razu zaznaczam, iż na wszelkie porady, bądź pytania o ustawienia biosa, nazw sterownikó, płytek "nie jestem w stanie odpowiedzieć, przed pokierowaniem mnie gdzie powinnam danej rzeczy szukać. Bardzo bym prosiła o pomoc :wink:

Jeśli masz instalacyjną płytę CD do płyty głównej Gigabyte , to wykonaj z niej kompletną instalację sterowników, bodaj z opcji Express Install , czy jakoś tak podobnie.

Zrobiłam Express Install po formacie z tym, że odznaczyłam Nortona bo nie jest mi potrzebny i jakieś Browser Configuration Utility. Zainstalowałam tak:

Ati RS740 VGA Driver

Realtek HD Audio Driver

Realtek 8111/8168 LAN Driver for gigabit

Gdzieś tam na forum czytałam i było napisane, że najpierw trzeba sterowniki chipsetu, a poźniej jakieś tam grefika, więc jak to jest? Zainstalowałam jakieś 3 sterowniki chipsetu z tej płytki, ale są jeszcze jakieś inne? Dlaczego więc system tak dziwnie mi chodzi?

Wydaje się, ze wszystko dobrze zrobiłaś! Płytka domyślnie otwiera się na zakładce Chipset i wszystkie pozycje zaznaczone w tym oknie należy zainstalować. To nie są 3 sterowniki Chipsetu lecz zupełnie różne sterowniki trzech różnych urządzeń. Zresztą, tak chyba zrobiłaś i dobrze!

Prosiłem żebyś podała model Twojej płyty głównej. Nie jest on podany na samej płytce CD (jak sądziłem), lecz dopiero po jej uruchomieniu, w pierwszym oknie, w zakładce po lewej pt. Informacje o systemie. Tam znajdziesz model Twojej płyty głównej w pozycji MB Name. Myślałem po prostu, żeby - kierując się stroną firmową Twojej płyty głównej - nieco “odświeżyć” ten zestaw sterowników, zawarty na płytce CD.

gothicWoman , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Model płyty głównej Gigabyte Technology Co., Ltd. GA-MA74GM-S2H

Mam nadzieję, że o to chodziło :slight_smile:

Tak! O to chodziło! Ponieważ jednak szczególnie chodzi Ci o grafikę, wobec tego podaj mi jeszcze firmę i model tzw. karty graficznej komputera. Możesz to odczytać z systemowego Menadżera Urządzeń , z pozycji Karty graficzne.

ATI Radeon 2100 (Microsoft Corporation - WDDM) proszę :wink:

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/integrated_vista32.aspx?type=2.7&product=2.7.2.3.2〈=English

Przycisk Download na dole strony. Pobierz i zainstaluj!

Muszę jednak dodać, że tej karty graficznej firma ATI/AMD dla Windowsa 7 już nie wspiera, więc może być jakiś problem, chociaż w sieci uważa się, że jest to jedyne wyjście, lub… kupno odrębnej, nowej karty graficznej! Tak też bym Ci radził zrobić, choć koszt to jednak jakiś jest, ale skutek naprawdę widoczny.

No nic się chyba z tym poradzić nie da, ale jest coraz gorzej, bo filmy na youtube wyświetlają się w bardzo złej jakości, wcześniej było lepiej (wiem, że można zmienić na HD) ale automatycznie wyświetlało się w lepszej jakości. Teraz gdy włączę jakiś film jest dramatycznie. Film się zatrzymuje, zacina, po czym znów się troszkę załaduję i to samo, a ma zaledwie 2 min :expressionless: Dziwi mnie jednak, to, że gdy w serwisie mi sformatowali, było dużo lepiej, a gdy sama ponownie zrobiłam format, to wszystko się popsuło. Dlatego uważam, że najwięcej winy leży po mojej stronie, ale trudno takie życie :stuck_out_tongue: Dzięki za pomoc w każdym bądź razie :wink: