Zacinajaca sie mysz

mam mysz optyczna i mam taki problem… ze ona mi sei non stop przywiesza… znaczy sie zamiera na jakies 0,3 sekundy i dzieje sie srednio raz na 2-3 minuty…

jak mialem normalna kulkowa to nic takiego sie nie dzialo…

ktos moze umie pomoc?

pozdrawiam

zeber

jaką masz podkładkę pod mysz ---- czasem optyczne myszki są czułe co do środowiska na które świecą !!

ew. moze stery uaktualnij :smiley: ale to nie to raczej…

Kolega dobrze mówi zobacz podkladki. moze co 2-3 min akurat najerzdzasz na takie miejsce gdzie przerywa i nei lapie powierzchni

Aktualizacja sterów nie zawadzi, natomiast faktycznie myszy optyczne najlepiej działają na jednobarwnych podkładkach. :mrgreen:

I broń Boże, żebyś nie używał jej na przezroczystym podłożu :stuck_out_tongue:

Faktycznie. Moja a4tech działa idealnie na jasnych, czarnej, źle na wielokolorowej (typu zdjęcie), a w ogóle nie działa na pomarańczowej błyszczącej powierzchni. Ciekawostka: myszy optyczne nie działają na lustrze :smiley: , moja też.

no ale ja mam jednolicie czarna podkladke… na samym stole jest to samo…

A czy to się dzieje podczas używania, czy 2-3 minuty po zaprzestaniu użytkowania? Bo niektóre myszy optyczne mają tak, że jak je zostawisz w bezruchu na parę minut, to potem chwilę trwa jej wzbudzenie. U mnie np. (mysz A4Tech) po kilku minutach używania, światełko od optyki zaczyna mrugać i trzeba myszą ruszyć na jakieś 10 cm żeby się “pobudziła”.

Też tak mam. A co do tematu: może mysz masz tak podłączoną że ledwo tam styka… Wyjmij końcówkę myszki z komputera i wsadź jeszcze raz i wtedy włącz kompa i daj znać.