Zacinające się filmiki na windows xp - jak to naprawić ?

To nic się więcej nie zainstaluje, żadna java. Bez tego dużo treści internetowych nie wyświetla się. Przybędzie potrzebnych bibliotek dll.
PPAPI nie obsługuje NPAPI. To całkiem osobne wtyczki a teraz jest adobe flash player 26.
Pale moon atom ustawia się tak, jak firefoxa, żeby zrzucał cache.
Slimjet -


Z PPAPI, to nawet w kulki ciężko pograć.
W slimjet://plugins u mnie jest tak:

Pluginy żrą najwięcej.

@Radek68 - nawet wanncry nie pojechała z XP i jeśli blokuję szpiegostwo, malware i przekierowania wbudowanymi rozszerzeniami, to co mi może wleźć do systemu?
Bez antywirusów, bo to gorsze, niż wirusy - a nieźle system śmiga, nieźle, latami nieźle. Ostatnio, to toolbar google wlazł z ccleanerem i trzeba było go wydłubywać nawet z rejestru. Odznaczyłem, a cham wlazł…

Dziś Windows XP w sieci nie jest bezpieczny

A skąd to powielane stwierdzenie? Zapewniam, że zawartość stron nie zależy od systemu windows - nie zależy nawet od przeglądarek.
Na windows 10, gdzie system okazuje się pishungiem, malwarem, szpiegiem trojanem, gdzie użytkownik obdarty jest z prywatności - to przecież z sieci działa wszystko. W XP po dokładnym wyczyszczeniu, od razu wskakuje ciasteczko microsoft.com - winpatrol od razu blokuje i tyle. Po prostu można zatrzymać każdą niepożądana komunikację. Sto razy więcej jest tego w windows 7, a co dopiero pisać o windows 10?
Przedwczoraj koleżanka z innego forum wyłączyła osłonę na stronie gry i od razu ją zainfekowało na windows 10. Ja na tej samej stronie mogłem pobierać promocyjną grę i nic nie wlazło, nie było problemu. To hasla marketingowe, że windows 10 bezpieczny, a XP niebezpieczny. Wlaśnie jest odwrotnie, skoro na edge na stronie giveaway gier, jest to samo zagrożenie, tylko rozszerzenia w firefoxie, czy chrome, nie przepuszczą dziada…

A czy tak ciężko sprawdzić?

Woli poczekać na odpowiedź zamiast sprawdzić, idiota albo trol…
Zaprzestańmy prób pomocy może się nauczy doceniać albo z głodu zdechnie.

3 polubienia

Bogdan_G Powiesz mi proszę jeszcze jak ustawić palemoon oszczędnie ? I o jaką wtyczkę od Adobe Ci chodziło ? - o primetime ?
Czy takie coś jak primetime też trzeba instalować ? bo przez te ustawienia about:config co podałem w pierwszym poście teraz w FireFox mi pisze żółtymi literkami, że wtyczka zostanie nie długo zainstalowana. Na palemoon też dałem te ustawienia w about:config.
I czy ten videvine jest potrzebny ? bo. np. na firefox 52.02 nie chcę się zainstalować i pisze, że jest problem z tym.
Radzisz mi, żebym nie instalował sobie przeglądarki slimjet ?
daras28-82 nie bądź proszę nie miły. Czy Ty instalowałbyś dany produkt, który ma negatywne opinie ? lub polecałbyś taki innym osobą ? Są to przecież opinie z tego roku osób, które korzystają ze slimjet

Pale moon - to masz w narzędzia, prywatność, historia i wybierz będzie używał ustawień użytkownika. Odznaczasz zbędne, zostawiasz zaznaczone akceptowanie ciasteczek i czyszczenie historii - ustawienia - odznaczone mają być zalogowania, hasła, ustawienia stron i ciasteczka, a zaznaczone wszystko inne. To by było na tyle. Jeszcze wyłączasz container - w about:config wklejasz dom.ipc.plugins.enabled i ustawiasz na false.
W palemoon daruj sobie primetime, bo w starych firefoxach tego nie dostaniesz.

Daruj sobie FF53.02 - to już kaszanka beta. Nawet niektórych fontów (czcionek) nie potrafi poprawnie zainstalować i zmienia mu się z primetime, choć można to wymusić i na drugi dzień zainstaluje się, ale pomniejszone i pogrubione czcionki dyskwalifikują FF52.
Idealnie działa stabilny firefox 50.0, z primetime i pewnie będzie jeszcze ze dwa lata chodził poprawnie.
W polderze instalacyjnym Program files - mozilla firefox - otwierasz folder browser i potem faetures. W faetures wszystko zaznaczysz i usuwasz wszystkie webcomponenty i wieloprocesowość. To następne mulące moduły, które można bezpiecznie usunąć. Folder ma być pusty.
Dla mnie slimjet dobry, bo dużo pobieram, - ma przyspieszenie pobierania do 12 razy. Z ublockiem originem, z disconnectem, dodatkiem do pobierania wideo, do blokowania ciasteczek - to on do surfowania po necie nie jest lżejszy. Rozbity na jakie 8 osobnych procesów - w sumie to gorsza przeglądarka od firefoxa 50 pod względem zajęcia pamięci.

otwieram forum lub newsy i można dobić do 20 kart… :wink:

Cóż, sam skazujesz się na używanie takich rozwiązań męcząc się z XP który od lat jest martwy.

BTW opinie jak wiemy często nie są trafione, poczytaj opinie o Win10 który jest naprawdę świetnym systemem.
Najlepiej samemu wyrabiać sobie zdanie, na własnych doświadczeniach.
Używasz mazilli a ja bym tego syfu nikomu nie polecił, nawet wrogowi, trzeba dbać aby tem miał o nas dobre zdanie.

2 polubienia

Mam podobmie
FF + słaba grafika (moja 128 MB) dają właśnie takie efekty ale na operze też odlotu nie ma
Wymień grafike

1 polubienie

Zainstalowałem ten directx, ale dalej na firefox 52.2.1 na windows XP filmy nie działają :(( Nie wiem co zrobić. Głoś idzie normalnie teraz, ale obraz się spóźnia. Może mi ktoś pomóc ?

Mam Fiata 126p. Nie pojedzie więcej niż 105 km/h, a trzydzieści lat temu jeździł 120 km/h. Może mi ktoś pomóc ?

Zrozum człowieku, że sprzęt ma ograniczone możliwości. Nie ulegną one cudownemu rozmnożeniu przez tweakery czy dziesiątki modyfikowanych ustawień przeglądarki. Moc obliczeniowa zarówno całego komputera jaki karty graficznej jest zbyt mała, żeby płynnie były odtwarzane materiały kodowane za pomocą współczesnych kodeków, w określonej rozdzielczości, i tak dalej, i tak dalej.

Zaklinanie rzeczywistości nic tutaj nie da …

Testowo użyj Firefox 50 Portable, ustaw tak jak zalecają na forum www.msfn.org by otwierać filmy drm przez PrimeTime (by Adobe).

https://sourceforge.net/projects/portableapps/files/Mozilla Firefox, Portable Ed./Mozilla Firefox, Portable Edition 50.0/FirefoxPortable_50.0_Polish.paf.exe/download

Chodzi o to, że portable firefoxa nie moge instalowac bo mam wersje instalacyjną firefoxa i nie moge nic odinstalowac bo to nie robie sobie tylko komus. A ten ktos chce zeby filmiki dzialaly na tym firefox normalnie.
Pomoze mi ktos ?
U mnie w firefox ustawienia wyglądają tak:

  1. http://i.imgur.com/UpW162l.png

  2. http://i.imgur.com/kxlg7zk.png

wystarczy zamknąć firefoxa otwartego z program files - niestety takie ograniczenie wersji portable by otworzyć czysty profil nie zależny od tego na komputerze.

Co do Onetu podobno pomaga zalogowanie na konto - informacja z strony Mozilla (forum polskiej społeczności).

Dziwnie jest dla mnie, że na palemoon Atom filmiki na onecie i inne filmiki mi działają bardzo dobrze i płynnie. A na firefox niechcą mi działać.
A jak to konto założyć bez utraty danych i zapisanych zakładek ?

Widać z drugiego screna, że u Ciebie zawsze firefox jest uruchamiany w trybie prywatnym, a to znaczy, że FF nie zapisuje ciasteczek, to oznacza, że cache nie ładuje się do bufora. A cache wtyczki adobe flash playera i cache firefoxa ładowany podczas filmów, to warunek. Dopóki system nie załaduje, znaczy filn nie zbuforuje, to masz szlaban na wiele filmów.

Można mieć i 5 różnych firefoxów, albo jeden firefox w pięciu profilach ustawień. Tajemnica jest w profilach - a w Pomoc, informacje dla pomocy technicznej, jest about profiles. Klika się i masz panel tworzenia nowych profilów, na których możesz próbować innych dodatków, innych ustawień. Trzeba trochę o tym poczytać.

U Ciebie tryb prywatny zatapia wideo. Na palemoon nie masz ustawionego trybu prywatnego na stałe, to masz filmy, choć to na firefoxie 26.

1 polubienie

A czy możesz mi napisać jak to w Firefox moim prawidłowo ustawić? Tak krok po kroku żebym wiedział jak to zrobić? Żeby te filmy na Firefox zaczęły działać. Żeby ff zapisywal mi ciastka i nie lądował cache do bufora Tak jak mi piszesz .

Źle myślisz. Firefox ma ładować cache, bo to oznacza ładowanie treści, a więc i filmów.
Masz ustawić, że przy każdym zamknięciu programu, firefox czyścił pamięć podręczną i cache.
Twój obrazek:


A ustawienia czyszczenia, to potrzebne odptaszkowane:

Czyli nie mogę mieć ustawionej opcji będę używał ustawień użytkownika bo wtedy mam nie aktywne pola Historia przeglądanych stron. To na jakie tę opcję ustawić ?
No i jak ustawić żeby mi FF mi zapisywał ciasteczka, a cache wtyczki adobe flash playera i cache firefoxa żeby był ładowany podczas filmów ? Jak to po ustawiać ? bo dalej nie wiem.

Ja Ci nie pomogę. W Twoim trybie prywatnym, te opcje historii przeglądanych stron są niedostępne, bo tryb prywatny wyłącza historię.
“będę używał ustawień użytkownika” jest niezbędne, żeby dostać się do innych ustawień, w tym czyszczenie przeglądarki podczas zamykania tak, żeby nie tracić ciasteczek, zalogowań i ustawień stron.

Chciałeś tryb prywatny i upierasz się przy tej prywatnej kupie, to Twoja sprawa, ale tym samym zgodziłeś się na ograniczenia związane z trybem prywatnym. Ja tam nie będę z google wyciągał wyjaśnień, skoro możesz sam poczytać. To nie pierwszy rok pomagam w sprawie ustawień oszczędnościowych, bo stary sprzęt tak ma. Ale uparłeś się przy kupie i chcesz kwiatków.

Widzę, że tyle naprodukowałem się, a nic nie ustawiłeś, bo masz wyszarzone pola historii przeglądania. Na tym polega histeria, że wydziwiasz coś.

Szkoda wszystkich, którzy chcieli pomóc w temacie.

1 polubienie

Jak to chciałem tryb prywatny ? O jakiej kupię do mnie piszesz ? Te pola co tam widzisz wyszazone sa nie aktywne i w żaden sposób nie mogę tam zaznaczyć histori Ani nic. Czyli rozumiem że filmiki już mi nie pójdą na tym Firefoksie? I nie chce mieć trybu prywatnego. Skąd taki pomysł, że się upieram przy tym? Jak ten tryb prywatny wyłączyć? Od razu Ci powiem, że u mnie na xp niema Windows media Player .