Zacinające się filmiki na windows xp - jak to naprawić ?

Mam stacjonarny komputer z zainstalowanym windows XP Professional, na którym mam przeglądarkę Mozilla Firefox 52.02 ESR oraz Palemoon. Postanowiłem dziś dinstalować sobie silverlight i Adobe flash player z komputera, żeby zobaczyć czy bez tego filmiki będą działać. I tak np. przykładowy filmik zaczął okropnie zacinać i nawet nie działać. W firefox w about:config ustawiłem sobie to:
media.gmp-eme-adobe.enabled (boolean, true)

media.gmp-eme-adobe.forceSupported (boolean, true)
media.gmp-eme-adobe.visible (boolean, true)
media.gmp.decoder.enabled (boolean, true)
media.eme.enabled (boolean, true)
Ale to nic nie daje. Jedynie był czarny ekran filmiku i było słychać sam dźwięk. Więc szybko zainstalowałem silverlight w najnowszej wersji i Adobe flash player w najnowszej wersji. Obraz się już wtedy pojawił, ale tnie film nie miłosiernie.
Nie dość, że tnie filmiki, to jeszcze dźwięk idzie inaczej, a obraz inaczej. Coś okropnego :frowning:
Nawet filmiki tego typu tną się okropnie, że nie da się tego oglądać normalnie u mnie.
Nie wiem już co zrobić, żeby mi to działało ? Czy ktoś może mi pomóc ? - Bardzo proszę.

Moim zdaniem, powinieneś odinstalować i więcej się nie męczyć z tym Firefoxem i Palemoon (to jest to samo co Firefox), a także odinstalować wszelkie Flash Playery i Silverlighty (jeśli je jeszcze masz?) i zainstalować ostatnią dostępną dla Windows’a XP wersję przeglądarki Slimjet. Nie potrzebuje ona żadnych wtyczek, a nawet jeśli, to sama zawiadomi.
https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php Niebieski przycisk, pierwszy z góry.

Pytanie czy ta przeglądarka Slimjet jest lekka na windows XP ? I czy strony wczytują się szybko ?
I czy jest to przeglądarka po polsku ? bo jak jest po angielsku czy jakimś tam to nawet na oczy tego nie chcę widzieć. Jestem Polakiem i chcę mieć po polsku.

Firefox i pochodne już nie wspierają windows XP.

Rozumiem! Nie proponował bym Ci innej! Jest bardzo lekka. Wczytywanie zaś stron zależy od ogólnego wyposażenia komputera.

Poważnie ? - a czy ja pytałem w temacie moim o to czy firefox wspiera XP ?
Twoja odpowiedź jest nie pomocna !

Mam 1,44 GB pamięci ram. Dysk podzielony na partycje c i d i też dużo nie ma na partycji jednej czy drugiej.

Głosniej to wykrzycz. Proponuje, żebyś z pretensją napisał do Prezydenta Dudy, a najlepiej do Papieża.

1 polubienie

Czekam na pomoc w mojej sprawie.

To nie jest zbyt dużo. W każdym razie szczerze Ci doradzam co do tej, niewielkiej modernizacji oprogramowania.

Jakiej modernizacji ? co mam modernizować ?

To, co wyżej opisałem! 41 minut temu. To jest modernizacja oprogramowania.

Ten link co podałeś do pobrania angielskiej wersji slimjet to jest modernizacja oprogramowania ?
jaja sobie robisz zemnie?

Dzis do przeglądania internetu 2-3GB ramu to zupełne minimu, a najlepiej 4GB tyle, że wtedy potrzebny 64 bitowy system.

Czekam na odpowiedź zgodnie z moim tematem.

Człowieku, nie pisz do mnie takim językiem! To, co podałem jest polską wersją programu. Najpierw zainstaluj, sprawdź czy polska, a potem pisz o jakichś jajach.

Dostajesz odpowiedzi i to do tego dobre, tak jak rada instalacji przeglądarki Slimjet, wykorzystaj je zamiast zgłaszać posty do moderacji.
Swoją drogą nie wiem czego oczekujesz po starym komputerze z systemem Windows XP i niecałym 1,5 GB RAM.

3 polubienia

Ten film nie potrzebuje tego silverlighta i zdaje się, że poszedłeś w maliny.
Dźwięk rozjeżdża się - obraz inaczej - to masz skopane sterowniki dźwięku i obrazu, a raczej brakuje odpowiednich.
Po pierwsze - masz mieć directx 9.29 redist. Bo taki Firefox uruchamia w procesie współdzielone systemowe biblioteki dźwięku i obrazu - a z kilkadziesiąt. Potrzebne musisz mieć.
Wszystkie adobe też odinstaluj. Po wgraniu dirextxa 9.29 - po restarcie komputera - zainstalujesz wtyczkę adobe.
I ile to nie jest problem ze zbugowaną javą - i oczywiście ze sterownikami audio i grafiki - to zniknie problem odtwarzania w przeglądarce.
Firefox ma wbudowany kodek cisco 264, ale to dd, gdy system nie obsługuje. Dokładnie w przeglądarce masz to, co obsługuje system, a więc fonty, dźwięki, obraz itd.


Ze 125 modułów Firefoxa widać na screenie np: MSVCP140.dll jest plikiem składnika Visual C ++ Redistributable dla programu Visual Studio 2015.
Są i z wisuala c++2008, z visuala c++ 2010, są z directxa itd.

Pierwsze, to włącz windows media player i zaktualizuj do wersji 11. Potem wyłączysz w składnikach windows, bo zdaje się, że masz player lepszy. Ale samo zaktualizowanie WMP sprawi, że zainstaluje się windows media format 11. To taki dodatkowy pakiet kodeków dla windowsa. Wyłączysz WMP, ale biblioteki pozostaną w systemie. Przynajmniej, gdy uruchomisz winows maker, to nie dostaniesz błędów, gdybyś coś kopał przy jakimś filmie.
Wszystkie visuale znajdziesz na DP. Directx 9.29 redist też, tylko pobierasz do wcześniej utworzonego folderu, wyodrębniasz w tym folderze i uruchamiasz DXSETUP.exe - to zsynchronizuje w systemie wszystkie biblioteki. Po zakończeniu usuwa się folder z directxem.

Gdy będziesz mieć wszystko - to nie ma siekiery, żeby przeglądarka czegoś nie wyświetlała, o ile nie masz czegoś innego skopanego w systemie.

@Radek68 u mnie wszystko prawidłowo odtwarza się w HD - ale mam 1GB RAM i drugie tyle stronicowania na sztywno. Nie trzeba siać budyniu, że 1.5GB RAMu, to za mało. Jest u mnie slimjet i palemoon. Ustawiam oszczędnościowo i korzystam.
Dwunasty rok korzystam ze starego komputera, sic!

Ten slimjet instaluje się po polsku http://www.slimjet.com/release/archive/10.0.10.0/sjtsetup_x86.exe
Wyłącza się PPAPI, bo to wersja 21, a ten slimjest obsługuje NPAPI - ta wtyczka najnowsza wersja 26.

Dodam, że slimjet 10.0.10 z czterema rozszerzeniami więcej bierze pamięci RAM ponad 400MB, niż Firefox 52 z dwunastoma rozszerzeniami ponad 300MB.
Zastanówcie się, co radzicie. Najmniej bierze palemoon atom na XP, ale to na starej wersji Firefoxa 26 - więc wiele w nim nie będzie działać.

Może praca sezonowa i kupisz sobie jakiś używany Dell do wideo w 480p lub wyższej np. 720p.

1 polubienie

Dziś to za mało. Oczywiście, że zależy na co i do jakiego systemu. XP dość dobrze działał i na 512 MB RAM, a ZX Spectrum na 16KB, a 48KB to był “full wypas”, ale czasy się zmieniły.
Sam instalowałem Windows 10 (sic!) na 8 komputerach z 2 GB RAM i wiem, że można, ale te 2 GB RAM były w komputerze z procesorem core i5 i dyskiem 0,5 TB SATA. A tu tego nie podejrzewam.

Oczywiście że można, ale trzeba wiedzieć co się robi, znać się na tym i umieć odpowiednio skonfigurować oprogramowanie. Sam korzystałem z XP przez 10 lat. Tylko 10, bo długo trzymałem się Windowsa 2000. Do tej pory bawię się ze starymi komputerami, niedawno odpaliłem 386 z 1 MB RAM, ale co to ma do rzeczy?
Mój ostatni komputer z Windows XP miał 6 GB RAM (dzielone na 3,5 GB faktycznego RAM-u i 2,5 GB wirtualnego dysku), ale nawet Firefox zjadał mi z tego 2 GB. Tak, wiem, 120 otwartych kart robi swoje, ale - jak pisałem - czasy się zmieniły i mało kto korzysta z IE 6.0 bez obsługi kart…

Dziś Windows XP w sieci nie jest bezpieczny, a standardowe oprogramowanie i przeglądarki nie liczą się z RAM-em czy mocą procesora. Do tego, aby taki sprzęt dziś jeszcze był przydatny potrzeba wiedzy i umiejętności, a jak widzę autor tu szuka rozwiązania, bo coś odinstalował, coś zainstalował i mu nie działa.
Do tego masowo zgłasza posty do moderacji, że niby “nie na temat”. No może 10 lat temu byłyby nie na temat, ale dziś?

2 polubienia

Bogdan_G kiedyś na innym forum pod Nickiem Garu pomagałeś mi przy moim komputerze z windows XP i od tamtej pory mam wszystko ustawione tak jak mi radziłeś. Palemoon ustawiłem tak jak mi radziłeś i używam do dziś. Mam jeszcze firefox 52.02 ESR.
Myślisz, że filmy, do których dałem link nie potrzebują silverlight ani Adobe flash player ? - nawet filmy VOD ?
Jaka to jest wtyczka Adobe ?
Jeśli zainstaluje directx 9.29 redist to wraz z tym zainstaluje mi się też zbugowaną java oraz sterowniki audio i grafiki ?
Jeśli tak, to namiesza mi w systemie w samych sterownikach i będę miał bajzel. Tym bardziej, że jave odinstalowałem już jakiś czas temu też z Twoją pomocą na innym forum.
U mnie Firefox 52.02 ESR nie posiada kodeku cisco 264.
Windows media player w ogóle nie używam więc wydaję mi się to za zbędne, gdyż nawet nie mam tego zainstalowanego na moim komputerze. Innych playerów żadnych nie posiadam.
Radzisz mi, żebym nie instalował sobie przeglądarki slimjet ? Jak można sobie ustawić oszczędnościowo ? zarówno slimjet jak i palemoon ?
Po co wyłączać PPAPI skoro wersja 21 obsługuje NPAPI ?
Astor44 czytałem opinie o przeglądarce slimjet i ma negatywne opinie. Strony się nie wyświetlają, nie wczytuje dobrze stron i radio rmf nie działa na tej przeglądarce.
Wiele negatywnych komentarzy jest tam.

Ps, Co wy oglądacie lub co robicie na tych przeglądarkach, że aż macie 120 kart w przeglądarce po włączane ? ja sam używając przeglądarki jakiej kolwiek to mam 3 góra 4 karty otwarte.
Najczęściej to dwie karty. Ale 120 ? Lekka przesada moim zdaniem.