Zacinające się filmiki na windows xp - jak to naprawić ?

… i tam, sam robisz sobie problem. Masz chroniczny brak kodeków. WMP 9 nie obsługuje już wiele. Trzeba go zaktualizować do WMP11. Przy okazji także doinstaluje się windows media format 11 - a to właśnie są kodeki, które synchronizują się w systemie - czyli uzupełniają się systemowe dll dźwięku i obrazu. Drugie, to i tak nowych formatów WMP nie odtworzy. Trzeba do WMP doinstalować ffdshow - czyli taki kodec pack. Ale to razem jest dość ciężkie i duże, dlatego tylko po aktualizacji WMP do wersji 11 - odznacza się ten składniki systemu, klika dalej i wyłącza. Amen, po co muła. Wystarczy wrzucić na drugą partycję smplayer portable, wypakować i ustawić sobie wyłączając aktualizacje. Player ma własne kodeki.
W opcjach smpayer poustawiać sobie, ustawić silnik mplayer,
Potem na jakiś film klikasz - otwórz za pomocą - wyszukujesz smplayer.exe - zaznaczasz - zawsze używaj wybranego programu i masz filmy.
Firefox korzysta z systemowych sterowników dźwięku i obrazu, więc masz problemy.
W dodatku WMP jest tak ustawiony, że cały czas szykanuje łącze internetowe, działają jego tryby bezpieczne. Rozumiem, że aktualizacje masz wyłączone, bo WMP zamulałby przez ciągłe sprawdzanie aktualizacji i tam takie. Dlatego, żeby nie obciążał systemu, żeby nie było go za wiele - robi się WMP won. Po co, skoro jest taki awaryjny, ułomny i nie nadaje się do filmów?

A masz słaby komputer. Bez kodekow - xvid nie pójdzie, firefox zaś nie uruchomi z komputera, a doinstalowywać kodeki i używać wybrakowanego starocia WMP - to takie beznadziejne.

Aktualizacje mam wyłączone. Pytanie teraz mam do Ciebie, a raczej prośbe. Czy moglbys mi pomoc w sensie dac mi linka do aktualizacji windows media player do wersji 11 ? I żeby mi te filmy w końcu zaczęły działać ? Tak żebym miał wszystko dobrze i lekko ? I jeśli piszesz mi o kodekach jakiś to prosze też podaj mi linki do nich do pobrania ok ? - czy kodeki typu: K-Lite Codec Pack Full 13.3.5 mogły by być lub xp codec pack ? Tak, żebym dobrze miał to zrobione i juz nie było wiecej problemu. Bardzo Cie prosze.
Przykładowo, żeby działały filmy miedzy innymi te na onet.pl czyli:

  1. http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,fc-barcelona-real-madryt-skrot-meczu-towarzyskiego-wideo-,artykul,802995,1,293.html
    I filmy vod.pl też.Nie wiem czy takie filmiki jak są na onecie bedą mogły odtwarzać się w smplayer. Bo te filmy uruchamiają się na stronie.

Czekam na pozostałe odpowiedzi za zadane moje pytania.
Bogdan_G Mam nadzieje, że sie zgodzisz mi pomóc ?
I pytanie też, czy muszę mieć na tym komputerze zainstalowany Silverlight i Adobe Flash Player ? Czy jak już zainstaluje te kodeki itd to juz nie potrzebny bedzie silverlight oraz flash player ? I czy jesli flash player jest potrzebny to czy moge miec wersje portable ? Zaaktualizowałem wmp 9 do WMP 11 i zainstalował mi się też windows media format 11.
Dalej w przeglądarce firefox okropnie mi tną filmy. Np. ten: http://muzyka.onet.pl/pop/9-latka-z-mam-talent-spiewa-niczym-celine-dion/bpemhg
Obraz jest i dźwięk też jest, ale okropnie tnie filmik. Możesz mi pomóc ?

Tak powinno być!

Dalej na firefox filmy się zacinają. A na palemoon atom te same filmiki co daje do nich linki działają bardzo dobrze. Tylko przeglądarka Firefox ma problem. Pomoże mi ktoś ?

Używaj więc palemoon.

Bogdan_G czekam na Twoją odpowiedź.
Jeśli chodzi o ten kodec pack to co jest lepsze ffdshow czy K-Lite codec pack w wersji mega ? czy może Shark Codeck Pack ?
Tak żebym miał lekko i dobrze ?

I też nie wiem o co z tym chodzi ?

W takim przypadku pobierz i zainstaluj FF49. To najlepsza kompilacja, czyli wersja, która idzie u mnie od zeszłego roku, najlepiej dostosowana pod względem czcionek, obsługi pluginów (nie robi problemów z flashem)
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/49.0/win32/pl/Firefox%20Setup%2049.0.exe
Zaktualizujesz - czyli instalator, ustawienia użytkownika, odznaczenie usługi utrzymania i instalacja, potem z prędkością łapania pcheł po otwarciu przeglądarki wchodzisz w opcje, zaawansowane i aktualizacje - wyłączasz je, nawet odznaczasz aktualizacje tej google.
Potem wyłączasz FF i idziesz do program files do folderu mozilla i tam w folderze browser masz folder features i otwierasz. Tam usuwasz te cztery pluginy.
To by było na tyle.

Nie moge odinstalowac firefoxa esr 52.1.1 bo mam tam wszystkie potrzebne rzeczy od zakładek do haseł i innych zapisanych reczy. Mógłbym na tę wersje zainstalować Firefoxa 49 ale wtedy mi sie zrobi burdel na komputerze.
Mowiles mi zebym windows media player sobie zaaktualizowal i pol dnia sie dzis z tym chromoliłem i co ? juz nie jest potrzebny ?
Pisales o jakis kodekach do mnie i co z nimi ? juz nie trzeba.
A teraz wymysliles firefoxa 49. Zdecyduj sie. Kosztuje mnie to nerwy nie ziemskie. Bo nie dosc ze to nie dziala jak trzeba to jeszcze ciagle podajesz inne wersje rozwiazan zamiast isc jedna droga i zrobic tak zeby bylo dobrze a nie łapać kilka srok za ogon i potem bede mial sieczke na komputerze i zamiast isc spac bede siedzial cala noc i komputer naprawial i pisal na forum jak zrobic to czy tamto.
Caly czas pokazuje o jakie filmy mi chodzi i czy do tych filmow do ich dzialania sa potrzebne kodeki jakie kolwiek ??

Kto Ci kazał odinstalować? Zaktualizuj do wersji FF49.0. Nawet zalogowań nie stracisz. Na onecie i na vod powinno działać video zwłaszcza, że masz primetime.

Wyjaśnij mi proszę jak to jest, że na Firefox w wersji 49 wszystko będzie mi działać, a na wersji Firefox esr 52.1.1 działać mi nie będzie? Ja się już w tym pogłubiłem. I co z tymi kodekami, które mi poleciles ? I co zrobic, zeby te filmy na Onecie mi zaczęły w końcu działać? W przeglądarce Firefox ESR 52.1.1
Tak samo pisałeś mi, żebym zaktualizował sobie Windows Player 9 do wersji 11, a chwilę potem mi piszesz, że WMP jest ulomny, awaryjny, wybrakowany staroc nie nadający się do filmów. Więc po co mi to doradzales ?

Kodeki potrzebne są niektórym odtwarzaczom, np. WMP do odtworzenia filmów z twardego dysku. Głównie chodzi o filmy DVD, Xvid, Divx itd. Odpowiednie kodeki lub ich zestawy należy wówczas instalować odrębnie. Odtwarzacz VLC zawiera w sobie większość podstawowych kodeków. Tak więc, jeśli nie potrzebujesz odtwarzać filmów z twardego dysku to żadne kodeki nie są Ci potrzebne. Nie są też one potrzebne do odtwarzania filmów w przeglądarkach.
Kwestia tzw. wtyczek do przeglądarek internetowych to już inny temat.

Wtyczki to mam zainstalowane te: http://imgur.com/a/T4mlU
Potrzebuje te do odwarzania filmów w przeglądarkach, głownie w przeglądarce firefox ESR 52.1.1 pisze o tym tutaj juz od kilku dni.
Filmy mi nie działają. Obraz idzie inaczej, dzwiek inaczej i dodatkowo tnie cały obraz. Czy ktos moze mi pomóc ?
Dziwi mnie to, że w palemoon atom działają filmy. Potrzebuje, żeby działały mi na firefox. Ktoś może mi pomóc ?

Zrób kopię profilu Firefox, zainstaluj polecaną wersje 49, zobacz czy problem minie.

https://support.mozilla.org/pl/kb/Tworzenie%20kopii%20zapasowej%20swoich%20danych


Dziwi mnie to, że w palemoon atom działają filmy. Potrzebuje, żeby działały mi na firefox. Ktoś może mi pomóc?

Może zawdzięcza to bazowaniu na starszym kodzie Gecko i poprawką wykonanych przez Moonchild Productions.

Jesli nie mam konta firefox zalozonego to nie musze robic kopi profilu firefox ?

To akurat nie jest istotne, synchronizacja się nie zmieniła w między tymi wersjami.

Kopia tak dla bezpieczeństwa.

Zainstalowalem wersje firefox 49.0 ale strasznie mi muli ta przeglądarka. Po włączeniu filmu na onecie musze czekać około 40 sekund nie całych zanim pojawi się obraz i dźwięk. A jak się już pojawi to przycina jeszcze, nie idzie tak płynnie. Głos idzie normalnie z obrazem. Ale tnie. I jak dodatkowo otworze jeszcze palemoon to już masakra. Nie wiem czemu tak. Może ktoś mi pomóc ? Podczas ładowania filmów na firefox 49.0 w menedżerze zadań w pocesach pojawia plugin-container.exe zajmujący 61 328 K natomiast Firefox w procesach zajmuje 240 580 K
A tutaj mam dobrze ustawione ? czy trzeba inaczej ?

Ja pomogę - kup nowy komputer.

1 polubienie

Może mi ktoś pomóc ? przy instalacji firefox 49.0 zrobiłem tak jak mi napisał Bogdan_G czy te ustawienia moge zastosowac w firefox 49.0 http://wklej.to/JQPKd ?