Zacinające się filmy w sub edit player

Witam wszystkich otóż mam pewien problem.Tak jak wyżej w temacie. Wyjaśnię może cała sytuację. Miałem zainstalowanego sub edita, k lite codec packa i divixa. Zawsze oglądałem filmy w formacie mp4/mkv z napisami ass i zauważyłem że napisy w których był efekt karaoke nie wyświetlały się tak jak być powinny ale film chodził dobrze. Postanowiłem więc że odinstaluję sobie wszystkie kodeki i wgram sobie tylko te najpotrzebniejsze. Niestety przy próbie odtwarzania mp4 pojawiły się miejscami jakieś dziwne przekłamania obrazu typu kwadraty itp do tego obraz strasznie się ciął. Odinstalowałem je i zainstalowałem ponownie k lite codec packa tym razem w nowszej wersji. Kwadratów już nie ma, napisy również się dobrze otwierają ale za to film się tnie i to strasznie. Ma ktoś może jakiś pomysł co mogę zrobić? Może direct vob cos przestawić? Dodam że mam strasznie starego kompa procek 1ghz 512ram karta geforce 64mb sytem windows xp sp3 ale wcześniej przecież filmy się dobrze odtwarzały bylły tylko problemy z napisani ale niewielkie. Z góry dziękuję za pomoc

Zainstaluj matrioske, mnie pomogło.

http://www.download.net.pl/9189/Matroska-Pack-Full/

Najprawdopodobniej nic już z tym nie zrobisz. Niedawno w Internetach zaczęły się pojawiać filmy MKV/MP4 zakodowane AVC na profilu hi10p. Starsze kodeki wyświetlały je właśnie z tymi dziwnymi kwadratami. Nowsze robią to poprawnie, ale nie potrafią korzystać ze sprzętowego wspomagania dekodowania obrazu. Możesz jeszcze spróbować odtwarzać te filmy programami ze zintegrowanymi kodekami i filtrami (SMPlayer 2, VLC), ale ten sprzęt już po prostu nie nadaje się od odtwarzania filmów w nowoczesnych formatach i w sporych rozdzielczościach.

No i oczywiście możesz też każdy film przekodowywać np. do XviD-a.

To właśnie chciałem napisać, ale dodam jeszcze, że napisy będą pasować do przekonwertowanego na inny format filmu pod dwoma warunkami:

  1. taka sama ilość klatek / s

  2. Taki sam czas trwania filmu

Napisałem o tym gdyby czasem kolega się martwił kwestią zgodności napisów.

Skoro autor pisze o zawartym w napisach (niewkodowanym) karaoke, to pewnie ogląda z napisami w formacie SSA/ASS. Te są całkowicie niezależne od liczby klatek na sekundę.