Zacinające się folder - brak odp. explorer.exe


(Samotny_Pan_Bułka) #1

Uff, trochę się naczytałem tych wszystkich regulaminów i innych FAQ. Niestety ani to ani wujek google nie pomaga.

Jestem noobkiem, także proszę, nie bijcie mnie za brak rejestrów, czy Bóg wie czego - powiedzcie dość łatwym językiem co zrobić.

Chciałbym prosić Was o pomoc z następującym problemem : Niektóre foldery, czasem pliki mają tendencję do zacinania mi "explorera" - w menedżerze zadań pojawia się np.: Obrazki | Brak odpowiedzi. Jedyne co pomaga to wyłączenie procesu explorer.exe i ponowne włączenie.

Problem występuje przy otwieraniu folderów a zwłaszcza przy klikaniu na różne pliki - system łapie focha i nie chce współpracować. (niektórych plików w ogóle nie da rady odpalić/usunąć. Trzeba np.: okrężnie - usuwając folder zawierający dany plik.)

Da radę coś z tym zrobić? Robienie porządków w komputerze czy nawet szukanie jakiegoś pliku sprawia mi przez to problemy.


(Fanboj O) #2

Na początek odwszawianie. Jakiego antywirusa używasz?


(Samotny_Pan_Bułka) #3

@up: Darmowy antywirus Avast.


(Michaelp128) #4

Przeczyść system i rejestr programem CCleaner. Przeskanuj system programem Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!.

Następnie włóż do napędu płytę z systemem, z menu Start wybierz Uruchom -> wpisz cmd -> po pojawieniu się okna, wpisz sfc /scannow