Zacinające się gry, strasznie słaba ilość fps

Cześć! Aktualnie gram na laptopie, od kilku miesięcy mam problem. Otóż, mój sprzęt nie jest najgorszy:
-Windows 10
-Intel Core i3 @ 1.70GHz
-8,00GB RAM
-2047MB NVIDIA GeForce 920M

Nie wiem co może być, przyczyną lecz nie pokoi mnie to, że mój procesor nagrzewa się do 75, czasem dojdzie do 80°C. Nie chodzi mu tutaj o gry z dobrą fizyką, grafiką (GTA V, BF 5 etc.) Lecz klatkuje mi nawet gdy gram w Garry’s mod, GTA:SA. Proszę o pomoc.

Od jakiego czasu masz lapka jaki to dokładnie model procesora? Ale generalnie to słaby sprzęt.

Niestety prawda,
procek, o ile dobrze po zegarze wpadł, 2400 w passmarku, karta bodaj 750.
De facto, mimo dużej ilości ram, to w zasadzie netbook na atomie 4200 według dzisiejszych specyfikacji, no grafika “troszkę” lepsza od jego integry, troszkę :wink:

Procesor to 4005U, lapka mam od jakiś 4 lat. Wiem, że sprzęt nie jest najlepszy ale kiedyś grając w GTA, nie było problemów.

Powód jest prosty, aktualizacje gier i temperatury. Aktualizacje niestety rzadko zwiększają wydajność, a z czasem laptop łatwiej się nagrzewa (stare thermopady, stara pasta).

Da się coś z tym zrobić, czy kupować nowy sprzęt?

Jak dla mnie to dobry laptop, ale do multimediów. Myślę, ze masz szansę sprzedać go w niezłej cenie (na moje oko z 700-800) i kupić coś nowszego z Ryzenem gdzie zintegrowana grafika Vega 3 jest na prawdę całkiem przyzwoitą (prawie 3 razy mocniejsza od Twojej obecnej), niestety koszt to co najmniej 2000 zł.

A jaka temperatura podzespołów w stanie spoczynku (pulpit, internet)?