Zacinający się dotyk

Witam wszystkich :slight_smile:
Mój telefon to LG x-power (K220), jakiś czas temu zbiłem w nim wyświetlacz, zdarza się. Jednak po wymianie wyświetlacza problemy się nie skończyły… Kiedy dostałem telefon do ręki wyskoczyła propozycja aktualizacji androida do wersji 6.0.1, co uczyniłem bez większego zastanowienia (nie wiem jaką wersję miałem wcześniej). Od tej chwili dotyk nie działa właściwie. Czasami ekran w ogóle nie reaguje, czasami nie działa tylko dany obszar ekranu a czasami naciska się w przypadkowym miejscu, Po zablokowaniu i odblokowaniu telefonu wszystko wraca do normy i znowu można przez kilka minut normalnie korzystać z urządzenia. Stąd podejrzenie padło na androida, a nie na wadliwy ekran (choć oczywiście mogę się mylić).

Moje pytanie brzmi: czy jestem w stanie samemu coś z tym zrobić czy powinienem znowu przygotować się na wydatki?
Podejrzewam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wgranie nowego androida. Skąd i jaką wersję pobrać i czy zna ktoś sprawdzoną metodę instalacji?

Miałem podobnie w telefonie Nokia Lumia. Zbiłem szybkę i zamówiłem na allegro tanią szybkę , która po założeniu działała jak należy, lecz do czasu pierwszego upadku. Nie był to upadek dość duży ponieważ spadł mi z około 20 cm na piasek i gdy podniosłem szybka już była zbita. Zdecydowałem się zatem zapłacić więcej ale kupić lepszej jakości lecz wtedy wyskoczyła aktualizacja Windows Phone na którą się zdecydowałem. Co się okazało również zaginął dotyk lecz wystarczyło że podłączyłem do komputera i wgrałem starszą wersję. Po paru dniach odważyłem się zainstalować ponownie i już wszystko śmigało jak należy.