Zacinający się dźwięk i obraz

Witam!

Parę dni temu, kupiłem sobie monitor LCD - Samsung SyncMaster 710N.

Od tego czasu, gdy słucham muzyki, co jakiś czas występuje takie króciutkie zwolnienie (gdy komputer jest troszeczke obciążony zwalnianie nasila się).

To samo występuje gdy oglądam filmiki - obraz i dźwięk zwalnia na chwilke, troszke zacina.

Nie jest to wina sprzętu, na Linuxie jest wszystko OK.

Mam Windowsa XP.

Próbowałem od nowa zainstalować sterowniki do monitora, zainstalowałem najnowszego DirectX, zainstalowałem sterowniki do karty muzycznej…i nic to nie pomogło.

Mój komputer to:

AMD Duron 1300Mhz

256 RAM

GeaForce 2

Nigdy takie problemy nie występowały.

Proszę o pomoc! :frowning:

Tu jest chyba główne źródło Twoich problemów

Ale muzyka zacina się nawet jeżeli komputer nie jest obciążony.

Kiedy miałem stary monitor, takich problemów nie było, nawet kiedy komputer był troche obciążony.

Usuń wsyztkie stery od grafy i monitora i zaninstaluj je na nowo.

Usun je tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … sterowniki

Przeskanuj kompa adawerem kub poodbnym. Wklej lohga z hijackThis.

Zrobiłem to i nadal to samo :frowning:

Kombinowałem też z przyśpieszeniem sprzętowym, ale to też nie pomgaga :frowning:

Co z tym logiem?

Sory, zapomnialem. Jesli chodzi o ad-aware itp. to skanowałem dwa dni temu.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 16:02:24, on 2006-08-29

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)


Running processes:

E:\WINDOWS\System32\smss.exe

E:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

E:\WINDOWS\system32\services.exe

E:\WINDOWS\system32\lsass.exe

E:\WINDOWS\system32\svchost.exe

E:\WINDOWS\System32\svchost.exe

E:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

E:\WINDOWS\Explorer.EXE

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

E:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

E:\WINDOWS\System32\svchost.exe

E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe

E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Scan Server\bdss.exe

E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Update Service\livesrv.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe

D:\Program Files\Google\Gmail Notifier\gnotify.exe

D:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

D:\PROGRA~1\MyPortal\Speed-X\SpeedX.exe

D:\Program Files\Star Downloader\stardown.exe

D:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

E:\Documents and Settings\Marcin Malik\Pulpit\Programy i gry\Hijack\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =  

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - D:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - E:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: (no name) - {FFFFFEF0-5B30-21D4-945D-000000000000} - D:\PROGRA~1\STARDO~1\SDIEInt.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - E:\WINDOWS\system32\msdxm.ocx

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] "D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [{0228e555-4f9c-4e35-a3ec-b109a192b4c2}] D:\Program Files\Google\Gmail Notifier\gnotify.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE E:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] D:\PROGRA~1\Wapster\AQQ\AQQ.exe

O4 - HKCU\..\Run: [SpeedX] D:\PROGRA~1\MyPortal\Speed-X\SpeedX.exe

O8 - Extra context menu item: Download with Star Downloader - D:\Program Files\Star Downloader\sdie.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://E:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Subskrybuj w domyślnym agregatorze - E:\Documents and Settings\Marcin Malik\Dane aplikacji\RssBandit\iecontext_subscribefeed.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - E:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O16 - DPF: RaptisoftGameLoader - http://www.miniclip.com/haphazard/raptisoftgameloader.cab

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{BBA8CC23-3511-4E70-8A66-D9E13ED93441}: NameServer = 217.30.129.149,217.30.137.200

O18 - Protocol: Festoon - (no CLSID) - (no file)

O18 - Protocol: vskype - (no CLSID) - (no file)

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - D:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: BitDefender Scan Server (bdss) - Unknown owner - E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Scan Server\bdss.exe" /service (file missing)

O23 - Service: ewido security suite control - ewido networks - D:\Program Files\ewido anti-malware\ewidoctrl.exe

O23 - Service: ewido security suite guard - ewido networks - D:\Program Files\ewido anti-malware\ewidoguard.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - E:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: BitDefender Desktop Update Service (LIVESRV) - Unknown owner - E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Update Service\livesrv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - E:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Remote Packet Capture Protocol v.0 (experimental) (rpcapd) - Unknown owner - %ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.exe" -d -f "%ProgramFiles%\WinPcap\rpcapd.ini (file missing)

O23 - Service: BitDefender Communicator (XCOMM) - Unknown owner - E:\Program Files\Common Files\Softwin\BitDefender Communicator\xcommsvr.exe" /service (file missing)

Specjalista od logó to nie jestem, ale na moje to wszyts gra :roll:

Ja też mam taki problem ale tylko z filmami.Gdy ściągne jakiś film i chce go obejrzeć na kompie to obraz się lekko przycina,ale gdy zgram ten film na płyte problem znika.Początkowo myślałem że to dlatego że film jest z neta.Teraz do tego przywykłem.Też mam 256ram i jednak to chyba dlatego.

Ale przecież gdy miałem stary monitor (jeszcze parę dni temu), wszystko było jak najbardziej OK, więc nie jest to wina RAMu.

Piracisz?? :twisted:

Może to wina Twojego kontrolera dysku twradego. Jaki twradziel jaka płyta główna. Stery pod nia zainstalowane?

Dysk twardy to: WDC WD400EB-00CPF0 (40 gb)a płyta gł. nie wiem :stuck_out_tongue:

Żadnych sterowników nie instalowałem pod w/w urządzenia.

Tzn. dysk twardy ma te sterowniki “windowsowskie”, które windowsa sam instaluje, bez wiedzy użytkownika.

sprawdź płyte główną programem Everest.

--------[Płyta główna]------------------------------------------------------------------------------------------------


    Właściwości płyty głównej:

      ID płyty głównej 62-0502-001199-00101111-071595-KT133$GA7ZXE01_7ZXE F9

      Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7ZXE


    Właściwości magistrali FSB:

      Typ magistrali DEC Alpha EV6

      Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

      Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (DDR)

      Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

      Przepustowość 1600 MB/sek


    Właściwości magistrali pamięci:

      Typ magistrali SDR SDRAM

      Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

      Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz

      Efektywna częstotliwość taktowania 100 MHz

      Przepustowość 800 MB/sek


    Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:

      Typ magistrali PCI

      Szerokość magistrali 32-bitowy(a)

      Rzeczywista częstotliwość taktowania 33 MHz

      Efektywna częstotliwość taktowania 33 MHz

      Przepustowość 133 MB/sek


    Informacje fizyczne płyty głównej:

      Liczba gniazd procesora 1

      Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP

      Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

      Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

      Współczynnik postaci ATX

      Rozmiar płyty głównej 180 mm x 300 mm

      Mikroukład płyty głównej KT133A

      Dodatkowe własności EasyTune III


    Producent płyty głównej:

      Nazwa firmy Gigabyte Technology Co., Ltd.

      Informacje o produkcie http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_NewProduct_List.htm

      Uaktualnienie BIOS'u http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_List.htm