Zacinający się dźwięk w laptopie

Witam,

od pewnego czasu mam problem z odtwarzaniem dźwięku. Otóż przerywa bardzo, kiedy chcę słuchać muzyki (winamp, youtube), obejrzeć filmu też się już nie da… Wczoraj miałam zrobiony format - myślałam, że to coś zmieni - ale nie zmieniło się nic, włączam dzisiaj filmik na yotubie i przycina jak przycinało. ;/ Dźwięki są zniekształcone, spowolnione,trzeszczące.

Na wypadek, gdyby komuś się to przydało do diagnozy mojego problemu, podam nazwy:

Nazwa płyty głównej - ASUS F5000Sl Series Notebook

Mikroukład płyty głównej - SiS M671DX

Karta dźwiękowa - Realtek ALC660 @ SiS high definition audio controller

Karta sieciowa - Atheros AR928x Wireless Network Adapter; SiS191 Ethernet Controller

zastanawiam się też nad kupieniem zewnętrznej karty dźwiękowej/muzycznej - widziałam na allegro za 10 zł nawet były. I czy to może być jakakolwiek karta? Czy musi być jakoś dobrana pod model laptopa? Mój laptop to ASUS X50SL

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :wink:

Sprawdź, czy masz włączony tryb ultradma przy dyskach/cdromach itd… (na gorąco, że tak powiem, nie podałaś nazwy systemu! XP?).

Oczywiście, wiedziałam, że o czymś zapomniałam :stuck_out_tongue: XP, tak:)

Dodane 18.12.2011 (N) 20:33

Może pytanie nieco naiwne, ale jak mam posprawdzać te tryby? Bo pierwsze słyszę o czymś takim:)

Dodane 18.12.2011 (N) 23:11

podnoszę :slight_smile:

Nie wiem, czy nie za późno ale napiszę:

Panel Sterowania > ikonka System > Sprzęt > znajdź Menedżer urządzeń > Kontrolery IDE/Ata… > Właściwości pod prawym klawiszem myszy > Podstawowy (Pomocniczy) kanał IDE > Ustawienia zaawansowane.

Tam masz kanały, po których pracują Ci urządzenia (HDD, CD-ROM-y, etc.) Jeżeli w którymś kontrolerze (możesz mieć ich kilka, minimum dwa :slight_smile: ) jest tryb “Tylko PIO”, MOŻE (lecz nie musi) powodować to problem z dźwiękiem - w szczególności przy odtwarzaniu multimediów z CD-ROM-u/DVD.

We wyższym “okieneczku” ustawiasz w razie wystąpienia “Tylko PIO” tryb “UDMA Jeżeli dostępne”. Następnie restart sprzętu. Pomaga w dużej ilości przypadkach z dźwiękiem… tyle tego, reszta to w większości problemy sprzętowe, ciężko coś “na odległość” poradzić…

Pozdrawiam,