Zacinający się Firefox a przy tym komputer

Miałem racje :smiley:

Panel sterowania, tam znajdź flasha i ustaw aby nie aktualizował się automatycznie (jeżeli przy instalacji tego nie zrobiłaś)

zrobiłam przy instalacji, spokojnie ;p

czyli obserwować a jak problem nie minie to się tu zgłosić? ;>

A nadal zacina?

Jeżeli tak to daj screena z rozszerzeniami, to się zobaczy czy nie masz śmieciowych toolbarów itp mulących FF

nie, nie zacina się teraz, ale też nie zacinało się w każdej chwili, obecnie piszę pracę i nie mam czasu przetestować przeglądarki

jak skończę posiedzę na YouTube itp i zobaczę jak jest :slight_smile: dziękuję za dotychczasową pomoc

U mnie zmiana na Flash 11.4 niczego nie zmieniła - dziś znów miałem takie samo przycięcie.

Zastanawiam się nad rozszerzeniami - kolego darczz , czy masz u siebie któreś z tych rozszerzeń?

2e830c3330217d94m.jpg

po pierwsze nie kolego tylko koleżanko ;p

hmm… nie, nie mam żadnego z Twoich rozszerzeń, obecnie zmieniłam tor poszukiwań w kierunku komputera chociaż dziś podczas rozmowy ze znajomymi wiele osób skarży się na takie same dolegliwości komputera jak my mamy.

:oops: ](*,) Koleżanko darczz , pokornie proszę przyjąć moje przeprosiny.

Więc rozszerzenia odpadają, teraz myślami wracam do Flasha 11.4 - staram się cofnąć do momentu przejścia z Firefox na Pale Moon. I doszedłem do wniosku że na Firefox były podobne przycięcia - i myślę, że były związane z przeniesieniem cache do pamięci RAM, oraz ustawieniem funkcji dynamicznego zarządzania pamięcią w przeglądarce.

luzik nie ma sprawy :wink:

eee, ale to coś sam przestawiałeś?

bo kurcze ja od początku działam na Firefox do tego nic nie zmieniałam a zacinki są…

ciężko mi powiedzieć bo głęboko w działaniu systemu i wszelkich ustawień komputera nie siedzę chyba, że coś się dzieje to w tedy na bieżąco :wink:

  1. Jeżeli to wina FF to można go także zresetować do ustawień domyślnych

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/przegladarki-internetowe/2012/05/firefox-zaczyna-dzialac-wolno-uzyj-nowego-przycisku-reset

  1. Aktualizacja sterowników karty graficznej także może pomóc, gdyż FF także korzysta z mocy grafiki

Przestawiałem gdy miałem 100% Firefoxa i działo się tak jakiś czas po przestawieniu. Na Firefoksie program się zawieszał na 2-3 sekundy. Problem polega na tym, że teraz mam Pale Moon (inna “dystrybucja” liska) i na pewno bez tych ustawień - sprawdzone. Tyle że ten się nie zawiesza tylko zamraża się wszystko włącznie z myszką, zero reakcji na np. Ctrl+Alt+Delete. Jak tylko wszystko wróci do normy rozlega się króciutki cichy dźwięk w głośnikach - taki pisk jak głośnika systemowego ale cichszy i krótszy.

W Pale Moon reset też jest i w sumie dzięki za przypomnienie :slight_smile: Ale to dopiero w weekend się pobawię, jak będę miał czas na przywrócenie rozszerzeń i ew. skutków zaburzenia synchronizacji. W komentarzu na tej stronce również trafiłem na czyjeś zapytanie odnośnie problemu “zamrażania”.

W to wątpię, bo korzystam BEZ AKCELERACJI SPRZĘTOWEJ - gdy jest włączona Pale Moon strasznie rozmazuje jakąkolwiek czcionkę, bez akceleracji wszystko jest jak trzeba - także myślę, że to na to nie ma wpływu. Ale spoko - jest więcej powodów by mieć “stery” zaktualizowane.

Reasumując z uwzględnieniem naszych ostatnich wniosków oraz spostrzeżeń raczej nie biorę sprzętu pod uwagę. Jedynie skrajny przypadek mógłby sprawić, że mamy z koleżanką darczz bardzo podobną konfigurację, poza tym w działaniach wymagających pracy na full (gry, a zwłaszcza rendering czy konwersja wideo) mój “złomek” sobie daje radę - w swoim tempie, ale na pewno bez zadyszek czy protestów :slight_smile:

Kurczę, chyba mamy do czynienia z dotąd nie zbadaną głębiej “zagwozdką” :o

Ja właśnie chwilami mam to samo, że komputer umiera np jest otwarty filmik na YouTube jeszcze chwile słyszę głos obraz już stoi po sekundzie wszystko staje klikanie myszką nic nie daje nawet po ctrl alt delete… a po chwili zaczyna wszystko reagować.

Obecnie ktoś na bezpieczeństwie sprawdza mi komputer… CPU niby nie jest obciążone… czekam na dalsze opinie ;D

czy ja wiem czy zresetowanie FF coś pomoże… robiłam format bo myślałam, że takie rzeczy się dzieją od zamulonego komputera i zaraz po formacie było tak samo… do tego staram się wszelkie dziadostwa usuwać na bieżąco ccleanerem.

Myślę, że w końcu będzie zbadana ta “zagwozdka” ;D bo za dużo ludzi już ma ten problem…