Zacinający się Firefox a przy tym komputer

Witam,

nie wiem czy w dobrym temacie tworze ten wątek z góry przepraszam jeżeli nie :wink:

Zaczyna mi doskwierać notoryczne zacinanie się przeglądarki Firefox, gdy oglądam filmiki na YouTube, bądź gdy mam otwarte ze 3 zakładki w pasku.

Najgorsze jest to, że w pierwszym momencie ścina się sama przeglądarka, a gdy próbuję coś zrobić ścinam całego kompa i po chwili wszystko wraca do normy.

Widziałam parę wątków na ten temat, ale nigdzie nie ma konkretnej odpowiedzi.

Zastanawiam się czy to wina Firefox’a (z przyzwyczajenia do programu nie sprawdzałam czy to samo dzieje się na innych przeglądarkach), czy może wina komputera komputera.

Pracuję na laptopie z Windows 7

Systematycznie staram się czyścić historie przeglądania, usuwać pliki tymczasowe, cookie itd. programem CCleaner.

Flash masz najnowszy czyli 11.5?

Usuń tą wersje uninstallerem ze strony Adobe i zainstaluj wersje 11.4

Może to być wina także innego dodatku, wtedy trzeba byłoby ustalić który

tak faktycznie mam Shockwave Flash 11.5.502.135 zobaczymy jak przeinstaluje :slight_smile:

Inne wtyczki zainstalwoane w przeglądarce to:

Adobe 11.0.0.379

Java Deployment Toolkit 10.9.2.5

Silverlight Plug-In 5.1.10411.0

Na 80% pomoże, wersja Flasha 11.5 nie lubi się z liskiem

Za to wersja 11.4 działa bez zarzutu

Firefox masz w wersji x32 więc i Flasha instalujesz na x32 i musi działać

mam mały problem

nie wiem czy źle szukam… ale nie znalazłam Flash’a na system x64, gdy zainstalowałam x32 to nawet nie pojawił się w przeglądarce. Co zrobić z tym fantem ? ;p

http://www.neowin.net/news/adobe-flash-player-114402287

Download for Firefox, Safari, Opera: Adobe Flash Player 11.4.402.287 | 9.7 MB (Freeware)

EDIT Nie instaluj, bo sciąga wersje 11.5, zaraz znajde Ci 11.4

Zwykły Firefox jest w wersji 32 bit więc musisz zainstalować Flasha w wersji 32 bity.

http://adobe-flash-player.apponic.com/d … 87-143902/

Official Download (plug-in for Firefox, Safari, Opera

Przy instalacji wyłączasz przeglądarkę i najlepiej inne programy które mogą korzystać z Flasha

W ustawieniach Flasha daj aby nie aktualizował automatycznie

i znów wyszło tak samo… tzn ściągałam tym razem z tej strony którą podałeś Flasha 11.4 na Firefox wszystko ładnie pięknie jak przychodzi do instalowania to w instalatorze jest napisane, że trwa instalacja Flash Player 11.5 ■■■?

odinstalowałam jeszcze raz, odłączyłam neta znów zainstalowałam i zaś to samo, ręce opadają tak jakby instalator się zaktualizował do najnowszej wersji… patrze w dodatkach no tak jest 11.5.

Dałem Ci 2 link, tylko że w tym downloaderze odznacz wszystko żeby Ci nie zmieniało stron startowych i nie instalowało śmieci

rradek , czy flash z tego pliku to instalka tylko do przeglądarek 32bit? U mnie tnie tak samo i również potrzebuje starszej wersji do (Pale Moon x64).

Tak tylko wszystko pod drodze odznaczasz aby wam śmieci nie po instalowało

po próbie instalacji otrzymałam taki komunikat

index.php?get=1&f=1

Usuń Flasha tego 11.5

Usuń Flasha za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash … 33983.html

Spoko, nigdy nie miałem z tym problemów (chyba nie wielu w ogóle nas zostało - tych co wiedzą co robią, a nie tylko klikają next/contiue).

No ale wracając do tematu (sorki za OT) - już zainstalowane. Szczerze to nie szukałem pomocy, bo myślałem że to po prostu x64 Pale Moon tak ma: spontaniczne przycięcia, przeważnie przy otwieraniu strony w nowej karcie - góra 3 razy na dzień.

Dziękować :piwo:

mam ten Uninstaller i nim usuwam…

czy ja wiem czy to wina flasha teraz nie mam go wcale i też mi się zaciął firefox a po chwili komputer :wink: może teraz z braku flasha ;p

Jeżeli nie będzie to wina flasha, to i tak już jedną dość ważna sprawę odrzucimy na bok i sprawdzimy resztę rzeczy

Flash najczęściej zacina FF, zwłaszcza wersje 11.3 oraz 11.5

Także wersja 11.4 tylko na dobre mu wyjdzie

Jeśli nie Flash to chyba tylko Java (z wtyczek oprócz Flasha mam tylko, Java Deployment Toolkit 7.0.90.5. 10.9.25, Java Platform SE 7 U9 10.9.25).

mam, mam, mam ;D

zainstalowałam Flasha z oryginalnej str 11.5 i zainstalowałam od razu 11.4 i się zamieniło cud :slight_smile: