Zacinajacy sie komputer i wysoka temperatura procesora

Typ czujnika Winbond W83647HF (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 86 °C (187 °F)

Aux 67 °C (153 °F)

SAMSUNG SV4012H 27 °C (81 °F)

Odziwo przed chwila wyczyscilem radiatorek na procku i temperatura wzrosla do 115 po czym komputer samoczynnie sie wylaczyl… :expressionless: sprawdzilem czy wszystko ok, wlaczylem ponownie i aktualnie wynosi ona 86 °C co i tak mnie niepokoi :expressionless: Czy to normalna temperatura i jaka powinna byc odpowiednia do tego typu procesora.? I w koncu…dlaczego komp od jakiegos miesiaca zaczal mi sie zawieszczac, chodz skanowalem go Spybotem i antywirem & skanerem spyware ZoneAlarm, bo kozystam wlasnie z tego firewalla i nie wykryto zupelnie nic. :expressionless: moge dac LOG ale z czego i jak nie wiem za bardzo. pzdr.

problem raczej po stronie technicznej a nie soft.

Jak się kręci wentylator na procku??

Zdejmowałeś radiator do czyszczenia ??

przestawiłeś komp w inne miejsce — szafka w biurku itd?

Czy na procesorze znajduje się pasta termoprzewodząca ? Czy ściągałeś radiator z procesora podczas czyszczenia ? Radiator solidnie przylega do procesora ?

Zawsze miałeś takie temperatury ?

_____________________

Mrs.Incredibles

Radzę o tym pamiętać , bo może się coś do posta przykleić :?

Agaton/// :wink:

Czyli wygląda na to, że musiasz nałożyć świeżą pastę termoprzewodzącą.

Usuwanie starej pasty termoprzewodzącej

Nakładanie nowej pasty termoprzewodzącej + rodzaje past termoprzewodzących

No tak tyle, ze nowa pasta obniży temperaturę procesora jedynie o kilka stopni, wiec nie wiem czy to wystarczy…w koncu u mnie aktualnie temparatura ta wacha sie w granicach 86 °C :x . Macie moze jakies dane jaka powinna byc min i max temperatura dla tego procesora? - Intel Celeron D 346, 3066 MHz, uspokoil bym sie przynajmniej. :?

Zdziwiłbyś się.

Może nawet obniżyć temperaturę Twojego procesora o 30-40’C !

Wszystko zależy od odpowiedniego nałożenia pasty. Najważniejsze, żeby nie za dużo !

Dokładne instrukcje masz w moim poprzednim poście.

Mrs.Incredibles

Proszę nie używać w tytułach tematu slangu - ten zostaw na czat.

Proszę poprawić tytuł tematu używając precyzyjnych określeń, obrazujących problem. TEMAT POMOCNY

W celu dokonnania zalecanych zmian, proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przed chwila chcialem wlaczyc komputer - przy kazdej probie wylaczal on sie automatycznie…zdjalem obudowe i jak sie okazalo - radiator z procesora byl luźny…chodz jeszcze wczoraj przymocowany byl stabilnie, poprawilem tę niedogodnosc i aktualnie temperatury wynosza:

Temperatury

Płyta główna 25 °C (77 °F)

Procesor 66 °C (151 °F)

Aux 53 °C (127 °F)

SAMSUNG SV4012H 13 °C (55 °F)

temperatura samego procesora spadla o ok: :roll: 20 °C … czyli zalezec to moglo jedynie od poluźnienia radiatora na procesorze oraz od tego ze wczoraj mialem w pokoju cieplej niz aktualnie… :stuck_out_tongue: z wlaczonych aplikacji jak zwykle przegladarka i winamp. Aaa nadmienie jeszcze, ze aktualnie lewa strona obudowy jest zdjeta, a pasty termoprzewodzacej jeszcze nie wymienialem.

I jedno krotkie pytanie:

Na lewej sciance obudowy zamontowany mam taki plastikowy odplyw powietrza da sie go regulowac, tak by prawie dotykal on radiator od procesora i powietrze z niego wychodzilo na zewnatrz a nie krazylo wewnatrz obudowy. Zazwyczaj mialem go schowany do minimum, przed chwila wysunalem go maxymalnie pod radiator, a pytanie; czy to w ogole cos daje…? i czy moze lepiej odkrecic to cudo z obudowy? P.S jak na razie nie zauwazylem zmian w temperaturze chodz dodam ze aktualnie lewa scianke zamknalem.

Tym kanałem DOPROWADZANE jest świeże powietrze z zewnątrz obudowy do wewnątrz.

Wentylator na procesorze nie odciąga od niego powietrza, a dmucha w kierunku do niego ! Przynajmniej tak POWINIEN być zamontowany. Jeżeli masz na odwrót, to zmień to.

Gdybyś miał odpowiednio nałożoną nową, świeżą pastę termoprzewodzącą, to temperatura spadłaby o kolejne 15-20’C.

Tak rzeczywiscie przyznaje racje, a zamontowane wszystko jest prawidlowo. :slight_smile:

Wczoraj czytalem ze zmiana pasty zmniejsza temperature zaledwie o kilka stopni, ale skoro tak mowisz, to pewnie jestes pewny swojego zdania. :slight_smile:

I aktualne temperaturki, komp wlaczony juz ponad 2h: (winamp - przegladarka)

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika Winbond W83647HF (ISA 290h)

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 72 °C (162 °F)

Aux 58 °C (136 °F)

SAMSUNG SV4012H 29 °C (84 °F)

W Twoim przypadku Twoja obecna pasta termoprzewodząca nie spełnia swojej roli prawidłowo, jeżeli ściągałeś radiator z procesora, a nie nałożyłeś nowej pasty przed ponownym założeniem radiatora na procesor.

Uwierz, że jeżeli kupisz nową pastę i odpowiednio ją nałożysz, to ujrzysz pozytywny efekt.

Wydatek na nową pastę nie będzie zbyt duży, a naprawdę nie od parady nakłada się pastę termoprzewodzącą na procesor.

Wypełnia ona mikroszczeliny w powierzchni stykowej procesora i radiatora i o kilkadziesiąt procent zwiększa wydajność w przepływie ciepła z procesora do radiatora, co oczywiście skutkuje znacznym spadkiem temperatury procesora.

Mrs.Incredibles , temperatura nie powinna przekraczać 65*C (tak by było najlepiej), proponuje poządnie wyczyścić chłodzenie i procesor ze starej pasty i nałożyć nowej najlepiej Arctic silver 5 ale skoro mówisz że stara jest wyschnięta to każda będzie lepsza, bo ta sucha to zamiast przewodzić to pewnie już izoluje :stuck_out_tongue:

Temperatury

Płyta główna 29 °C (84 °F)

Procesor 59 °C (138 °F)

Aux 46 °C (115 °F)

SAMSUNG SV4012H 22 °C (72 °F)

:stuck_out_tongue: jak widac coraz lepiej…

Pewnie z ta izolacja masz racje :mrgreen: ale co do tego ze temp. nie powinna przekraczac 65*C bym spekulowal, bo wydaje mi sie ze to przede wszystkim zalezy od typu procesora. =P~ dzieki za wasze wskazowki w miedzy czasie usune stara paste i naloze nowa… :slight_smile:

Teraz powieccie mi dlaczego moj komp. nadal sie zacina chodz nie powinien. Wiem ze najlepszym rozwazaniem byl by tutaj format dysku, ale na niego w chwili obecnej sobie pozwolic nie moge, takze wolal bym go uniknac - mimo wszystko. Moge dac logi tyle, ze jak wspomnialem nie bardzo wiem z czego i jak. :x

uruchom z cmd , chkdsk /f, zobacz ile pamięci masz wolnej (menadżer zadań) oraz jakie jest zużycie proca.

zużycie procesora wacha sie bezustannie pomiedzy - 15% - 21@ - 47% - 67% a nawet 72% oraz 100% w zasadzie to trudno je okreslic :roll: chodz przewaznie sa to gorne granice zuzycia…chodz wlaczony mam tylko Firefox - Winamp i GG

pamiec wolna:

317MB - C

514MB - D

Winde mam na dysku D

czy moja temperatura jest odpowiednia…

Temperatury:

Płyta główna 41 °C (106 °F)

Procesor 52 °C (126 °F)

Seagate ST380011A 39 °C (102 °F)

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1500 MHz (15 x 100) 1700+

Nazwa płyty głównej MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G) (5 PCI, 1 AGP, 1 ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400

Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award (11/07/0

Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej MSI K7N2 Series

prosze o pomoc z góry dzięki!!