Zacinający sie komputer! prosze o pomoc!

Witam,

Mam następujący problem otóż kupiłem sobie ostatnio laptopa firmy ASUS z serii K51AC od razu miałem zainstalowany system Windows Vista zainstalowałem Winampa i parę innych programów lecz po uruchomieniu się kompa chce włączyć winamapa to najczęściej ale nie zawsze winamp się zacina gdy chce włączyć menadżera zadań to nie zawsze chce się włączyć przewarznie pojawia się tylko zielone okienko pokazujące prace procesora;//

Co może być przyczyną zachowanie się tak komputera???

Proszę o pomoc! !!

Proszę opis:

Kod Producenta K51AC-SX037A

Procesor (producent) AMD

Procesor (rodzaj) Athlon 64 X2

Procesor (taktowanie) 2,1 GHz

Procesor (pamięć cache) 1 MB

Procesor (opis) Athlon 64 X2 Dual-Core QL-65 2.1GHz, 1MB Cache L2

Matryca (przekątna) 15,6 cale

Matryca (rozdzielczość) WXGA 1366 x 768 (16:9)

Matryca (powłoka) świecąca

Matryca (opis) 15,6" HD (1366x768) Color-Shine (Błyszczący)

Pamięć zainstalowana (pojemność) 2048 MB

Pamięć (zajęte/wolne sloty) 1/1

Pamięć (max. pojemność) 4096 MB

Pamięć (technologia) SO-DIMM DDR2 800MHz

Dysk twardy (pojemność) 250 GB

Dysk twardy (interfejs) SATA

Dysk twardy (prędkość) 5400 obr/min

Dysk twardy (opis) 2.5" - 9.5mm, SATA

Napęd optyczny (typ) Super Multi DVD+/-RW/RAM

Napęd FDD Nie

Karta graficzna (producent) ATI

Karta graficzna (model) ATI Mobility Radeon HD 3200

Karta graficzna (pamięć) 512 MB HDMI

Karta graficzna (pamięć współdzielona) 512 MB

Karta dźwiękowa Zintegrowana

Głośniki 2 szt.

Wbudowany mikrofon Tak

Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

Karta sieciowa bezprzewodowa Tak

Karta sieciowa bezprzewodowa (opis) 54 (Mbps) - 802.11b/g/n

Czytnik kart pamięci Tak

Czytnik kart pamięci (opis) 3 w 1 - MMC/ SD/ Mini-SD

Panel klawiszy multimedialnych Tak

Złącze replikatora portów Nie

Fire-Wire (IEEE1394) Nie

USB 2.0 4 szt.

System operacyjny Genuine Windows Vista Home Basic

Jak wygląda to okienko? Można screena ?

Jak wygląda autostart?Opis sprzętu jest podobny do jednego z moich laptopów,też Asus,troszkę starszy i Vista śmiga na nim jak “dzik po żołędziach”.Robiłeś optymalizację usług i autostartu,wykluczyłeś infekcje?

A w windows media playerze jest dobrze ?

I jak wygląda to “zielone okienko pokazujące prace procesora”?

Jakiego masz antywirusa ?

slawek507261, która to jest wersja Winampa?

Winampa mam najnowszego…

zielone okienko pokazuje tak około połowy użytej wydajności procesora.

mam Anty-virusa (Nortona) więc infekcje wykluczam.

nie robiłem chyba żadnej optymalizacji… jak to zrobić???

Wywal ten syf (norton) a najlepiej zainstaluj czystą Vistę, doinstaluj świeżutkie drivery i laptop będzie chodził tak jak powinien.

Osobiście nie polecam usuwania crapware, bo to za dużo roboty, nie wszystko się usunie, optymalizacja dla visty : http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html jednak łatwiej jest postawić nowy, świeży system.

Nie rób tego,zaktualizuj go do wersji 2010,to jest bardzo dobry Antyvir,szybki i skuteczny.Link do optymalizacji systemu już masz,Optymalizacja autostart.

Jeszcze jeno mam pytanko… lepiej Zainstalować nowy system czy dokonać optymalizacji autostartu???

Jeżeli bym usuną windows’a to jakiego wybrać Viste 32bit, czy 64bit???

Zależy ile masz ramu. Jak 3GB i więcej to bierz 64bit.

Aaa… czy gry lepiej chodzą na viscie czy na xp??? :lol: bo lubię sobie czasami zagrać :slight_smile:

Opytmalizacja niestety niewiele dała… nadal się zacina… :?

Czy winą wina zacinającego się kompa może być to że system był wgrany odrazu ???

To jest bardzo małe prawdopodobieństwo,wiesz jak duży % sprzętu na rynku ma preinstalowany system?Ogromny.Idąc tym tokiem myślenia doszlibyśmy do wniosku że wszystkie nowe komputery tną na starcie a tak nie jest.Jeżeli masz możliwość zainstalowania czystego systemu to spróbuj,nie zaszkodzi,jeżeli po tym system dalej będzie przycinał to zacząłbym rozważać problemy sprzętowe.W tygodniowym laptopie padł mi dysk,zaliczył serwis i wymianę.Takie rzeczy też się zdarzają.

Zainstaluj taką wersję, aby była legalna :wink:

Norton świetnym antywirusem? To mnie rozbawiło…

Może to być wina, że system był wgrany od razu - multum niepotrzebnych rzeczy w systemie znacznie spowalnia jego start. A to preinstalowane to syf (po co mi triale Office, triale Nortona, jakieś dema?). Czysty system, wtedy optymalizacja, SP2 i inne, wgrać to co potrzebne (wybrać najmniej obciążające oprogramowanie, takie, które potrzebne jest tobie (np. mi nie potrzebne są Photoshop, wystarczy lżejszy Gimp).

“jak dbasz tak masz”