Zacinający się komputer

Witam. Od dwóch tygodni mam problem z komputerem, a dokładniej komputer strasznie się zacina tak, że system ładuje się jakieś 4 minuty, a gdy włączam muzykę z dysku na wmp11 pojawia się napis “ładowanie multimediów” przez 30 sekund. Z tego co zauważyłem to pracuje tylko pierwszy rdzeń procesora, a drugi prawie nic (czasami zużycie dochodzi do 13%, ale to tylko na moment kiedy pierwszy leci na 100%). Proszę pomóżcie mi.

Jaki system :?:

xp sp3

Najpierw wykonaj to co napisałem w tym temacie :

defragmentacja-pliki-ktorych-nie-mozna-zdefragmentowac-t431551.html?hilit=gruntowny%20scandisk

nie wydaje mi się, żeby to była fragmentacja ponieważ (opowiem od początku) Komputer zaciął się zacinać, gdy niewinnie grałem sobie w gta sa zacięła mi się aplikacja, ale po jakim momencie odcięła. Była to już noc i wyłączyłem po tym komputer(już wtedy się zacinał). Następnego dnia włączam komputer, patrze a on tak się zacina, że nawet muzyki nie da się słuchać (a oto dowód) http://www.youtube.com/watch?v=t0xI-b02nTA . Potem Zrobiłem formata i zainstalowałem linuxa (tez sie zacinał) kolejnego dnia linux zacinał się jeszcze bardziej. Zrobiłem kolejnego formata (tym razem zainstalowałem już xp sp3). Po zresetowaniu komputera problem pojawił się znowu. Z każdym dniem coraz gorzej.

A Sprawdź dysk twardy bo to może on dogorewa

sadze ze to procesor bo 1 rdzeń ma 100% zużycia a 2 tylko 15 %(max)

Wiesz dysk na bad sektory zawsze możesz sprawdzić co ci szkodzi

Przeskanowałem dysk hdd regeneratorem i nic nie wykryło. Komputer dalej się zacina (jeszcze bardziej). Proszę o pomoc.

I nigdy więcej nim nie skanuj, ten program to nie zabawka i nie służy do sprawdzania dysku na obecność bad sektorów, od tego jest HD Tune. Zresztą skanowanie tym programem dysku twardego trwa kilkanaście godzin, czasami nawet parę dni, dziwię się że Ci się to tak szybko udało. Typowe objawy infekcji albo zaśmieconego/zaniedbanego dysku. Zapoznaj się z:

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz2-t391043.html .

Przeskanowałem dysk hd tune’m i w połowie skanu pojawił się blue screen, gdy zresetowałem komputer włączył się bios a po minucie pojawił się napis "Rebot and select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_" ten napis już wcześniej się pojawiał,ale wystarczało zresetować komputer i dysk się włączał,a teraz nie słychać nawet pykania dysku przy włączaniu.Czy to oznacza awarię dysku ?

Witam ! Dysk pada - objawy masz takie - niski transfer dysku dlatego systemy sie scinaja, takze dysk czasem nie jest wykrywany przez plyte glowna