Zacinający się komputer

Witam. Ostatnimi czasy dosyć często wiesza mi sie komputer tak jakby system był przeciążony. Sam system ładuje sie jakieś 4 minuty ;/. Programy,z których korzystam to ; opera, utorrent, aqq, nod32.

Tutaj Daje screeny z hdtune ;

hdtuneb.jpg

hdtune2.jpg

SpeedFan;

http://imageshack.us/photo/my-images/51/speedfane.jpg/

Wiem. Procesor sie zbyt mocno grzeje, ale ja tak ciągle miałem

Mój sprzęt to ;

Płyta głowna - ASRock 4CoreDual-SATA2

Procesor - DualCore Intel Celeron E1200, 1600 MHz (8 x 200)

Pamięć - 2 gb DDR2

Grafika - Sapphire Radeon HD 5450

Zasilacz - Tracer 4life Ac - 230v

System operacyjny - Microsoft Windows 7 Professional

Zbyt mocno? Jajko można usmażyć. Po pierwsze użyj lepszej pasty termo przewodzącej sprawdź czy chłodzenie dobrze zmontowane i wyczyść kompa z kurzu. Poza tym 1.6GHz marnie trochę

chłodzenie dobrze zamątowane a komputer czysciutki

Przyłóż rękę do wiatraka, który chłodzi - powietrze wydmuchuje gorące? Nie chce mi się wierzyć, żeby SpeedFan aż tak mógł przekłamać (w końcu może chodzić o nawet 40-50 stopni :D)

Coś jest zdecydowanie nie tak. Z taką temperaturą przy procesorze Celeron 1,6GHz, to może być jedynie chłodzenie typu BOX działające Pasywnie :!:

Ja ostatnio miałem na domowym serwisie starego FujitsuSiemens z “Seleronem D” 3,2GHz i na tym Sciemensowym chłodzeniu miał on w stresie 52*C a nominalnie po starcie systemu grzał się zaledwie na 34-36*C.

Sprawdź czy wentylator chłodzenia jest podłączony pod płytę główną.

Zdemontuj chłodzenie procesora, zetrzyj starą pastę lub oryginalny szmalcung termoprzewodzący ( a raczej termoizolacyjny ). Aby zetrzeć starą pastę użyj papieru toaletowego i zmywacza do paznokci z acetonem !

Przesmaruj procesor porządną pastą termoprzewodzącą ( np. Arctic Silver 5, Zalman STG itp.itd ). Nie używaj żadnego badziewiastego białego silikonu lub pasty SilverStar !!

Zamontuj chłodzenie na procesor i podłącz wentylator.

Zdaj relację :slight_smile:

Najlepiej użyj kilku programów do pomiaru temperatury: Everest, HWmonitor itp.

PS. Miło byłoby jak byś zamieścił fotkę wnętrza twojej budy to by było łatwiej ocenić co jest nie tak :slight_smile: ( może masz chomika i poprzegryzał kable od wentyla na chłodzeniu CPU :smiley: )

Pozdrawiam

Myślałeś o wentylatorze wyciągowym 120 mm z tyłu obudowy ? Naprawdę sporo pomaga.,Chłodzenie CPU i GPU jest stabilniejsze,temperatury spadają…Polecam.Podaj jeszcze moc zasilacza…widze tylko typ i napięcie.