Zacinający się kursor po aktualizacji Windowsa

Pod koniec tamtego roku po jednej z aktualizacji zaczął zacinać mi się kursor (myszka jak i touchpad), dzieje się to może co 3-4 sekundy. Opisałam swój problem na forum Microsoftu ale gucio mi pomogli
wykonałam : dism /online /cleanup-image /restorehealth oraz sfc /scannow, nic nie dało, aktualizacja sterowników nie pomogła, robiłam różne skany programami typu CCleaner też nic

jak robiłam test sprzętu za pomocą HP PC Hardware Diagnostic to kursor działał bez problemu, także musi to coś być z Windowsem, sformatowałam komputer, wyczyściłam wszystko, Windows na świeżo zainstalowany i to samo :confused:

Bardzo proszę o pomoc

W jaki sposób sformatowałaś komputer? Przywróciłaś ustawienia początkowe (czy jak to się nazywa), czy przeprowadziłaś czystą instalację z pendrie/cdrom? Zainstalowałaś sterowniki ze strony producenta laptopa? Jaki system operacyjny? Jaki model laptopa?
Czy dzieje się tak po uruchomieniu laptopa, czy dopiero jak się zagrzeje?
W trybie awaryjnym też występuje ten problem?

Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi… :thinking: :laughing:

Ja bym stawiał na problem ze sterownikami. Spróbuj zaktualizować (przez Menedżer urządzeń) sterowniki od GPU (obydwu) oraz od touchpada i klawiatury (tak, niektóre firmy mają własny driver od klawiatury zamiast generycznego). System instalowałaś z płyty DVD/dysku USB czy robiłaś przywracanie za pomocą partycji odzyskiwania od Twojego dostawcy laptopa? W takiej sytuacji pomoże jedynie pełna reinstalacja z DVD/USB. Jak to nic nie da, to spróbuj tych aktualizacji.

Edit:
Jeszcze to co mi przychodzi do głowy, to wyłączenie łatki na Meltdown w prockach Intela i na Spectre jeśli była wgrywana. Ryzykowny sposób, bo przestajesz być chroniona przed tymi sprzętowymi błędami w CPU, ale może to z powodu tych łatek od Intela tak się dzieje.

WIN+R
MAIN.cpl
OK
Blokada kliknięcia ?
-Co chwilę wyłącza i włącza mi się klawiatura i mikrofon