Zacinający się laptop

witam,

od pewnego czasu zauważyłem że laptop często się wiesza, co 2-3 raz nie chce się wgl wyłączać muszę go wyłączać trzymając klawisz inaczej ciągle pracuje i się samoczynnie rozładowuje pomimo czarnego ekranu. ogólnie wolno działa i coś ewidentnie z nim jest nie tak.

FRST http://wklej.org/id/2229599/

Addition http://wklej.org/id/2229600/

Shortcut http://wklej.org/id/2229602/

 

dziękuję za porady i sprawdzenie

Sprawdź i wrzuć raport s.m.a.r.t. dla dysku

kolego dziekuję za odpowiedź ale naprawdę nie jest dobry w kwestiach komputerowych. jakiś link do programu mógłbys podać?

szukałem czegoś sam tylko nie wiem czy o konkretnie taką diagnostykę chodzi

Uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry. Screeny daj na  zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link

http://img24.otofotki.pl/pj434_Bez tytulu3.jpg.html

http://img24.otofotki.pl/vb981_Bez tytulu2.jpg.html

http://img24.otofotki.pl/gw668_Bez tytulu.jpg.html

 

 

 

 

Dysk OK

Uruchom wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Sprawdz procesy,czy go jakiś nie obciąża -Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum

 

A co może być przyczyną tego że nie chce się do końca wyłączyć i trzeba to robić trzymając przycisk off przez kilka sekund. Ekran czarny a słychać jak nadal pracuje

Ja w swoim nowym laptopie Dell mam tak samo… tyle że korzystam z podświetlenia klawiatury i dokładnie wiem kiedy się sprzęt wyłącza. Trwa to ok. 30-40 sekund i służy odpowiedniemu ochłodzeniu podzespołów sprzętu.

Po pierwszych aktualizacjach tuż po przejściu na W10 komp potrafił się parę razy wyłączać nawet kilka minut… Też się wtedy trochę zdziwiłem, ale testowałem kartę graf w zastosowaniach domowych ;-) …

Zobacz czy problem występuje na Czystym rozruchu 

nie mam podświetlania klawiatury a raz gdy nie zwróciłem uwagi chodził całą noc. także to raczej nie chłodzenie podzespołów. problemy zaczęły się moim zdaniem po aktualizacji sterowników karty graficznej przez driver booster. chciałem sprawdzić jego działanie a chyba popsuł zamiast zaktualizować.